Kategórie

Reebok Spartan Team Slovakia zdolal "beštiu" v Klínovci

18. august 2014
Reebok Spartan Team Slovakia zdolal

Túto sobotu sa v českom Klínovci konal ďalší pretek Reebok Spartan Race, ktorý dopadol pre náš tím opäť úspešne. Pozrite si výsledky a zaujímavosti z preteku, ktoré prezradil Peter Žiška.

Preteku sa zúčastnilo približne 1400 súťažiacich. Podľa Petra Žišku bola účasť slušná. Trať nebola profilom ťažšia ako vo Valčianskej doline, ale zato omnoho bežeckejšia - pre Petra Žišku zaujímavejšia. Bola dlhá 22,5 km  s 1400 m prevýšením a 29 prekážkami.

Väčšina ľudí z tímu Reebok Spartan Team Slovakia najviac bojovala s kŕčmi v nohách, čo sa prejavilo v ich horších časoch. Kŕče v nohách ale postihli väčšinu pretekárov - trať a náročnosť prekážok si vybrala svoju daň.

Prekážky boli každému známe z predošlých pretekov. Najťažšia prekážka bola hod oštepom, pretože nik z týmu ho netrafil. Tréning v hode oštepom teda nepomohol a na rad prišli trestné angličáky.

Peter Žiška si pochvaľoval značenie trate a časovú kontrolu, ktorá bola dvojitá pre prípad, že by niekto chcel nesparťansky podvádzať.

Umiestnenie muži

Prvé miesto - nikto iný ako Peter Žiška. Ďalší chlapci z tímu obsadili nižšie miesta, ale zato im patrí tiež veľká poklona, keďže bojovali statočne.

Umiestnenie ženy

Tereza Klimešová sa umiestnila na peknom druhom mieste a Blanka Plačková obsadila pekné 4. miesto.

Poradie Meno Tím Narodená Čas
1. Zuzana Kocumová  Liberec, ČR 1979 02:53:02
2. Terezia Klimešová Reebok Spartan Team Slovakia 1984 03:03:53
3. Martina Rašková Chaloupky, ČR 1982 03:14:59
4. Blanka Plačková Reebok Spartan Team Slovakia 1988 03:19:31

Umiestnenie tímov

Peter Žiška, Michal Rajniak, Muskatal Istvan a Tereza Klimešová sa postarali o opätovné získanie prvenstva spomädzi tímov.

Poradie Názov tímu Krajina Čas
1. Reebok SpartanTeam Slovakia SR 10:53:56
2. Liga výjimečných ČR 12:36:30
3. Falanga ČR 13:11:00

Ďalší pretek členov tímu Reebok Spartan Team Slovakia čaká už 30. augusta v Krynici (Sprint) a potom 13. augusta Beast na Donovaloch. Peter Žiška predpokladá, že na Donovaloch bude pretek v kategórii Beast ešte náročnejší ako tento Klínovecký.

Podrobné výsledky preteku nájdete na stránke onlinesystem.cz.

Prečítajte si tiež:

Reebok Spartan Team Slovakia

Oficiálny slovenský tím pretekov Reebok Spartan Race s názvom Reebok Spartan Team Slovakia je najúspešnejší tím v strednej Európe. My v Sportrysy.sk sme hrdí na našich bežcov. Pozrite si zloženie tímu v nasledujúcom článku.

Kolekcia Reebok Spartan Race v Sportrysy.sk

Pozrite si našu kompletnú ponuku oblečenia a obuvi navrhnutú špeciálne na prestížne preteky cez prekážky, Reebok Spartan Race. Celú kolekciu nájdete exkluzívne v predajniach Sportrysy a na eshope.

Peter Žiška všetkým rodičom: Lepšie zablatené dieťa ako...

Prečítajte si v exkluzívnom rozhovore, čo odkazuje Peter Žiška, úspešný reprezentant tímu Reebok Spartan Team Slovakia, ktorý Sportrysy.sk podporuje.