Rady a tipy

Kategórie
 
 
 
 
 
20. február 2020
Bezpečnosť v lavínovom teréne

Lavíny sú odjakživa najväčším postrachom skialpinistov. Základom skialpinizmu je sneh a kde je dosť snehu tam sa vyskytujú aj lavíny, takže v horách nikdy nie sme úplne v bezpečí. Najhoršie na tom je, že čím viac a čím lepší sneh, tým väčšie riziko pádu lavíny. Náuka o snehu a lavínach je v dnešnej dobe už hotová veda a existuje prepracovaná metodika. Preto si namiesto objavovania kolesa skúsme len zhrnúť, čo by mal každý ovládať a popri tom nájsť kvalitné zdroje z ktorých sa to dá naučiť.

 
3. október 2019
Ako na snežnice

   V poslednom období sa čoraz väčšej popularite tešia zimné športy ako sú skialpinizmus a bežkovanie. Menej známou zimnou aktivitou je chôdza na snežniciach. Asi je to aj preto, že kým skialpinisti po náročnom “výšľape“ do kopca môžu následne kopec “zrezať“ nádherným rýchlym zjazdom, tak “chodci“ na snežniciach si musia krok za krokom odkráčať cestu nahor i nadol, čo mnohým pripadá nezaujímavé a pomalé. Na snežniciach sa však nemusí chodiť len po kopcoch. Dá sa s nimi chodiť aj po rozľahlých lúkach a poliach s poriadne hrubou snehovou nádielkou, kde neexistujú žiadne obmedzenia v podobe odhrnutých ciest a vychodených chodníkov. Keďže sa zatiaľ nejedná o “masový“ šport, tak sa dajú vychutnať nádherné výhľady do dolín v úplnej samote.

 
19. február 2019
Lezenie na Stratenskej Píle

Stratenská Píla je malý, ale veľmi dobre prístupný a čoraz obľúbenejší sektor v južnej časti Slovenského Raja - najmä pre začiatočníkov. Kedže sa nam pomaly blíži jar, rozhodli sme sa Vám ho priblížiť a odporučiť na aktívneho trávenie Vášho voľného času. 

 
30. apríl 2018
Rozdelenie membrán podľa štruktúry - textil

Čo je to membrána? Z postrehov našich zákazníkov a taktiež podľa našich osobných skúseností vieme, že vybrať správny typ membrány pre outdoorové aktivity je hotová veda.

 
29. december 2017
Prehľad materiálov a technológií - textil

Výrobcovia oblečenia a textilných doplnkov pre šport používajú materiály, ktoré zabezpečujú čo najvyšší komfort pre užívateľa. V rôznych klimatických podmienkach a pri rôznych druhoch fyzickej aktivity.


 

 
29. december 2017
Prehľad materiálov a technológií - obuv

Pre obuvníkov je veľkou výzvou vyrobiť topánky pre športovcov, ktoré musia splniť náročné kritéria pre rôzne druhy klimatických podmienok a fyzickej aktivity. Používajú pri tom materiály najvyššej kvality.

 

 

 
9. august 2017
Ako správne čistiť páperové a primaloftové bundy?

Ak pri čistení športového oblečenia zvolíte nesprávny postup, môžete stratiť jeho dôležité funkčné vlastnosti. Pripravili sme si pre vás niekoľko rád ako udržať páperové a primaloftové bundy v dobrej kondícii. 

 
7. júl 2017
Starostlivosť o spacák

Je tu opäť čas letných výletov, dobrodružstiev a spania v prírode. V tomto krátkom článku vám prinášame zopár užitočných rád pri starostlivosti o spacák, ktoré vám pomôžu predĺžiť jeho životnosť a udržať primeraný teplotný komfort.

 
20. jún 2017
FAQ - SUP

Často kladené otázky a odpovede SUP paddleboardov.

 
19. jún 2017
Ako si správne vybrať SUP

Aktuálny a neustále rastúci trend sú nafukovacie SUP paddleboardy, ktoré zbalíte spolu s rozkladacím pádlom a pumpou do puzdra približne s váhou 10 kg. Jazdu na SUP si môže vychutnať skoro každý, nemusíte byť skúsení ani výnimočne nadaní. Jednoducho nafúknete, postavíte sa na dosku a začnete pádlovať. 

 
9. jún 2017
Cyklo poradca - 3. Servis bicyklov

V tejto časti Cyklo poradcu Vám poskytneme jednoduchý návod ako servisovať bicykel aj doma.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia