Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
Najnovšie články

Sme stále online! - všetky info týkajúce sa Covid-19

Vážení zákazníci, vzhľadom na vývoj situácie s vírusom COVID-19 na Slovensku a na základe Vyhlásenie vlády SR o núdzovom stave sme nútení upraviť naše fungovanie. S našimi predajňami sa musíte na určitý čas rozlúčiť, ale sme stále ONLINE! 

 

 

Čítať viac

Bezpečnosť v lavínovom teréne

Lavíny sú odjakživa najväčším postrachom skialpinistov. Základom skialpinizmu je sneh a kde je dosť snehu tam sa vyskytujú aj lavíny, takže v horách nikdy nie sme úplne v bezpečí. Najhoršie na tom je, že čím viac a čím lepší sneh, tým väčšie riziko pádu lavíny. Náuka o snehu a lavínach je v dnešnej dobe už hotová veda a existuje prepracovaná metodika. Preto si namiesto objavovania kolesa skúsme len zhrnúť, čo by mal každý ovládať a popri tom nájsť kvalitné zdroje z ktorých sa to dá naučiť.

Čítať viac

Trvalo udržateľná vlna zo Švédska

Od Merino po Brattlands, od vlny z prebytkov po vlnu recyklovanú – Fjällräven vysvetľuje, ako používa vlnu.

Čítať viac

6. Štrbský skialp race + test 2020

Pozývame Vás na 6.Štrbský skialp race + test 2020 , ktorý je aj túto sezónu doplnený o Slovenský pohár v skialpovom šprinte. Sportrysy spolu s generálnym sponzorom Sport2000 pre Vás pripravili  testovanie skialpovej výstroje popredných svetových značiek spolu s večernými amatérskymi pretekmi Vertical.

 

Čítať viac

Štastné a športové vianočné sviatky 2019

Prinášame všetky doležité informácie o vianočných sviatkoch a novom roku v predajniach a na e-shope Sportrysy. Počas decembra sme upravili otváracie hodiny v našich kamenných predajniach tak, aby ste mali dostatok času na kúpu vianočných darčekov. Taktiež sme predĺžili lehotu na vrátenie a výmenu tovarov zakúpených cez náš internetový obchod.

Čítať viac

10 ročná záruka na viazanie? S Dynafitom áno!

Dynafit, značka TOP skialp vybavenia prináša na trh novinku. Rozširujú záruku na skialpové viazania, aby ste sa mohli zamerať iba na svoje zážitky zo skialpových túr a nemuseli riešiť iné starosti. 

Čítať viac

Snehová vločka 2019

Vážení skialpoví nadšenci,zima klope na dvere a je čas dobre sa naladiť pred začiatkom skialpovej sezóny. Festival Snehová vločka ponúka tú správnu inšpiráciu.

Čítať viac

Ako na snežnice

   V poslednom období sa čoraz väčšej popularite tešia zimné športy ako sú skialpinizmus a bežkovanie. Menej známou zimnou aktivitou je chôdza na snežniciach. Asi je to aj preto, že kým skialpinisti po náročnom “výšľape“ do kopca môžu následne kopec “zrezať“ nádherným rýchlym zjazdom, tak “chodci“ na snežniciach si musia krok za krokom odkráčať cestu nahor i nadol, čo mnohým pripadá nezaujímavé a pomalé. Na snežniciach sa však nemusí chodiť len po kopcoch. Dá sa s nimi chodiť aj po rozľahlých lúkach a poliach s poriadne hrubou snehovou nádielkou, kde neexistujú žiadne obmedzenia v podobe odhrnutých ciest a vychodených chodníkov. Keďže sa zatiaľ nejedná o “masový“ šport, tak sa dajú vychutnať nádherné výhľady do dolín v úplnej samote.

Čítať viac

Memoriál Jozefa Psotku 2019

Memoriál je venovaný pamiatke slovenských horolezcov - obetiam Mount Everestu. Jozef Psotka spolu s Ang Ritom a Zolom Demjánom po prelezení južného piliera vystúpil 17.10.1984 na vrchol Mount Everestu. Zahynul pri zostupe z južného sedla.

Čítať viac

Tatranská šelma - Ultra 2019

Unikátne preteky v horskom behu a jediné svojho druhu vo Vysokých Tatrách!

Užite si jeden z posledných letných víkendov v našich veľhorách. Ocitnete sa vo svete hôr a behu v ňom. Trať traverzuje všetky doliny a prevedie vás krížom cez celé Vysoké a Belianske Tatry. V najvyšších miestach dosiahnete výšku cez 2000 m.n.m. Môžete sa tešiť na krásne lesné chodníky ale aj drsnú tatranskú žulu. 100% zážitok z prírody a super atmosféry.

A nie len o tom bude Tatranská šelma Ultra 2019.

Čítať viac

Tatranská šelma - Vertical 2019

Najnáročnejší beh do vrchu na Slovensku a v strednej Európe. Od úpätia lesa až po samotný vrchol vedie panoramatický turistický chodník. Slavkovský štít je najexcentrickejší bod Vysokých Tatier. Výkony svetového formátu a limit 200 bežcov. To je Tatranská Šelma Vertical 2019.

Čítať viac

Beh na chatu pri Zelenom plese 2019

Sobota 8.6.2019  sa blíži míľovými krokmi a s ňou aj naše prípravy na jednu z top trailových bežeckých akcií sezóny - Beh na Chatu pri Zelenom plese. S podporou Sportrysy sa uskutoční už  XIV. ročník Beh na Chatu pri Zelenom plese k pamiatke Karla Jakeša I. predsedu Alkan klubu. Preteky sú zároveň nominačné na Majstrovstvá Európy v behu do vrchu.

Čítať viac

Beh v Raji 2019

V sobotu 1.6.2019 sa uskutoční s podporou Sport Rysy už štvrtý ročník bežeckých pretekov Beh v raji.  Príďte si vychutnať preteky v nádhernom prostredí Slovenského raja s tombolou, bohatým občerstvením a rôznymi atrakciami pre deti.

Čítať viac

1. Test bežeckej obuvi v Sportrysy

Veľký jarný test bežeckej obuvi v Sportrysoch je tu! Prídťe si vyskúšať a otestovať TOP modely bežeckých topánok a spravte niečo pre svoje zdravie. Naši odborníci Vám poradia s výberom a správnou technikou behu. Neváhajte a zastavte sa v Sportrysy! 

Čítať viac

Voskovanie materiálu G-1000

Naši zamestnanci sa koncom februára zúčastnili školenia značky Fjällräven - WAX MASTER 2019,  zameraného na voskovanie materiálu G1000. ​O tom čo sa dozvedeli a ako to tam vyzeralo sa dozviete v nasledujúcom článku. Pripájame zároveň niekoľko informácií o materiále G-1000 a možnosti jeho voskovania v  predajniach Sportrysy.

Čítať viac

Lezenie na Stratenskej Píle

Stratenská Píla je malý, ale veľmi dobre prístupný a čoraz obľúbenejší sektor v južnej časti Slovenského Raja - najmä pre začiatočníkov. Kedže sa nam pomaly blíži jar, rozhodli sme sa Vám ho priblížiť a odporučiť na aktívneho trávenie Vášho voľného času. 

Čítať viac

Novinky bežeckej obuvi HOKA ONE ONE

Dni sa pomaličky ale isto predlžujú, a slnko hreje každým dňom čoraz viac. To je znak, že sa do našich končín pomaly, ale isto blíži jar. S blížiacim sa príchodom jari by sme vám chceli predstaviť inovovanú kolekciu bežeckej obuvi HOKA ONE ONE, ktorá má už nejaký ten rok stále miesto v ponuke našich predajní a e-shopu.

Čítať viac

5. Štrbský skialp race + test 2019

Pozývame Vás na 5.Štrbský skialp race + test 2019 , ktorý je túto sezónu doplnený o Slovenský pohár v skialpovom šprinte. Sportrysy spolu s generálnym sponzorom Sport2000 pre Vás pripravili  testovanie skialpovej výstroje popredných svetových značiek spolu s lavínovými kurzami a večerným amatérskym pretekom Vertical.

Čítať viac

Zapoj sa do sútaže ODFOŤ SA S ATOMICOM A VYHRAJ !

Chceme vidieť tvoj ATOMIC ! Odfoť sa so svojimi lyžami, alebo produktom ATOMIC, ktorý doma nájdeš, staň sa našim fanúšikom na Facebooku, hoď nám fotku do komentára a jedna zo skvelých cien bude tvoja! 

Čítať viac

Otváracie hodiny a informácie o predvianočných objednávkach – December 2018

Počas decembra sme upravili otváracie hodiny v našich kamenných predajniach tak, aby ste mali dostatok času na kúpu vianočných darčekov. Taktiež sme predĺžili lehotu na vrátenie a výmenu tovarov zakúpených cez náš internetový obchod.

Čítať viac
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia