Fjällräven Kajka 75 graphite

Obj. číslo: 2850000400

Legendárny trekový batoh Fjällräven Kajka 75 je ideálny pre dlhšie túry a cestovanie. Nosný nastaviteľný chrbtový systém Perfect Fit je vhodný pre akúkoľvek výšku postavy. 

viac info

Vyberte farbu

Pôvodne 379,99 €

Ušetríte 30,44 € (-8 %)

349,55 €

Popis tovaru

Moderný trekový batoh Fjällräven Kajka 75 vhodný pre dlhšie túry, kde ponúka komfort aj vďaka jeho šikovným funkciám. Nosný nastaviteľný chrbtový systém Perfect Fit je vhodný pre akúkoľvek výšku postavy. Hlavná komora je rozdelená na priehradky pre mokré a suché veci. Aj napriek skromnému zovňajšku patrí Kajka k moderným batohom pre trekking a odpovedá klasickému duchu Fjällräven-u. Batoh je vystužený drevenenými lištami, ktoré predstavujú nižšiu záťaž pre životné prostredie, pri zachovaní rovnakej pevnosti a funkčnosti. Chrbtový systém je navrhnutý tak, aby prenášal rovnakú záťaž na celé telo, a to aj v prípade ťažkého nákladu. Bedrový pás podporuje už aj tak dosť vysoký komfort nosenia na dlhých trasách. Do hlavnej komory je možné vojsť tromi vstupmi. Klasický vstup zhora je zabezpečený snehovým límcom, predný vstup je za pomoci dlhéhozvislého zipsu a spodný vstup pre lepší prehľad obsahu batohu je tak isto zabezpečený zipsom s prekrytím. Vrchlík, bedrový pás ale aj boky batohu sú vybavené malými kapsičkami pre odkladanie drobností. Odnímateľný vrchlík je tak isto možné nosiť ako malý batoh alebo ľadvinku. Samozrejmosťou sú tiež kompresné popruhy, pútka pre pripevnenie ďalšieho nákladu píšťalka na hrudnom popruhu a pláštenka s reflexnými prvkami.

 

  • rozmery: 37 x 29 x 80cm
  • hmotnosť: 3300g
  • objem: 75 L
  • farba: graphite

 

Materiál: VINYLON F 

 

"V batohoch Kajka sa v rámci chrbtového systému vymenil hliník za drevo, presnejšie fínsku Brezu. Správnym poskladaním a ohýbaním sa dosiahli neporovnateľne lepšie výsledky. Vývoj prebehol v spolupráci s Univerzitou v Östersunde. Ďalšou veľkou výhodou tohto chrbtového systému je to, že sa dá nastaviť do všetkých smerov. Nastavenie Perfect-Fit je teda určené naozaj pre každého... stačí si vybrať veľkosť batohu. No a mimochodom batoh je takmer nezničiteľný. Samotný materiál VINYLON F  je jeden z najpevnejších materiálov vôbec a keďže je prirodzene takmer nepremokavý, tak nepotrebuje polyuretánový záter a teda je aj ľahší.."

Parametre

Pohlavie Unisex
Objem 50 a viac L
Vývod na hydrovak Áno
Obsahuje pláštenku Áno
Použitie Turistika, cestovanie
Možnosť upnutia lyží Nie
Oddelená spodná komora Áno
Hmotnosť 3300g
Odvetraný chrbtový systém Nie

Výrobca (Fjällräven)

Švédsky výrobca outdoorového oblečenia a vybavenia s dlhoročnou tradíciou. Okrem kvalitného oblečenia ponúka kvalitné príslušenstvo na turistiku a camping, najmä spacáky, stany a batohy. Používa ekologické materiály a impragnáciu prírodným voskom.

Zakladateľ Ake Nordin ušil svoju prvú horolezeckú bundu už v roku 1966, vyrábal na objednávku batohy a drevené konštrukcie. Vymyslel prvé dvojplecové batohy s konštrukciou. Čaro jeho dvojvrstvového stanu nebolo do dnešnej doby prekonané.

Recenzia užívateľov (0)

Napíšte recenziu

Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.

Marcový výber