Petzl I´D S

Obj. číslo: 5844045

Petzl I´D S je samoblokovacia zlaňovacia pomôcka pre prácu vo výškach a záchranárov. Vybavená je blokovacou poistkou proti nesprávnemu založeniu lana a poistkou Anti-Panic pre prípad, že užívateľ zatiahne za rukoväť príliš silne.

viac info

Pôvodne 191,50 €

Ušetríte 15,35 € (-8 %)

176,15 €

Popis tovaru

Samoblokovacie zlaňovacie zariadenie s poistkou proti panike a viacúčelovou rukoväťou umožňuje užívateľovi kontrolovane zlaňovať a polohovať sa bez zaistenia pomôcky zaviazaním lana. Táto pomôcka je primárne určená pre práce s obtiažnym pristupom a záchranárstvo. Vybavená je poistkou Anti-panic a blokovacou poistkou pri chybnom založení lana.

Viacúčelová rukoväť slúži na:

- odblokovanie lana a kontrolu rýchlosti zlaňovania stlačením voľného konca lana rukou

- zaujatie pracovnej polohy bez nutnosti zaistenia pracovnej pomôcky uzlom

- pre jednoduchší pohyb po vodorovnej, alebo mierne  sa zvažujúcej ploche vďaka tlačidle na rukoväti

- fukcia Anti-panic sa aktivuje, keď užívateľ zatiahne rukoväť príliš silne ( brzda sa automaticky zablokuje a zastaví zlaňovanie )

- vačka zabezpečená proti prípadnej chybe znižuje riziko nehody, spôsobenej nesprávnou inštaláciou prostriedku na lano. Tvar vačky je navrhnutý tak, aby zlepšil priechod lana pri zlaňovaní

- bezpečnostná západka na pohyblivej bočnici napomáha zabrániť pádu brzdy a uľahčuje inštaláciu lana a prechod postupových kotviacich bodov

- otočná vačka umožňuje povoľovanie a doberanie lana. Dá sa tiež použiť pri vyťahovaní bremien a pre krátke výstupy po lane (v kombinácii so stupačkou Footpro a blokantom s rukoväťou Ascension )

- určené pre jednoduché laná o priemere 10 až 11,5 mm

Hmotnosť: 530 g

Parametre

Určené pre laná o priemere 10 - 11,5 mm
Určené pre laná Textilné
Hmotnosť 530 g

Výrobca (Petzl)

Francúzsku firmu Petzl založil Ferdinand Petzl, ktorý už v 30. rokoch minulého storočia objavovoal jaskyne vo Francúzsku. Pri svojej vášni, speleológii, experimentoval s novými technikami vertikálych výstupov a vynašiel prelomové vybavenie. Pomôcky boli rýchlo aplikované do všetkých vertikálnych činností - horolezectva, alpinizmu, do pracovného sektora a záchrany vo výškach. Petzl sa svojou horolezeckou výstojou najvyššej kvality podieľa na všetkých dôležitých alpských a himalájskych dobrodružstvách. 

Recenzia užívateľov (0)

Napíšte recenziu

Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.

Januárový výber