Primus Lite Stove ochre

Obj. číslo: 5850000006

Varič Primus Lite+ nastoľuje nový štandard pre kompaktné variče. V roku 2015 prichádza Lite+ s novým, tepluvzdorným plášťom z trvácneho materiálu G-1000 s plstenou podšívkou.

viac info

Vyberte farbu

Pôvodne 129,99 €

Ušetríte 10,44 € (-8 %)

119,55 €

Popis tovaru

Primus Lite+ Stove varič nastoľuje nový štandard pre kompaktné variče. Vďaka unikátnemu uzamykaciemu mechanizmu (v procese patentovania) je veľmi pevný a vďaka technológii Laminar Flow Burner (v procese patentovania), má varič nižší horák, než by obyčajne bolo možné. Výsledkom je stabilný, ľahký a kompaktný varič, perfektný pre sólo akcie, alebo prestávku na čaj/kávu pre dvoch. S prídavným kávovým lisom umožní pripraviť dve šálky čerstvej kávy iba za pár minút. Varič a všetky doplnky, vrátane 100 g kartuše, sa zmestí do 500 ml eloxovanej hliníkovej nádoby. V roku 2015 prichádza Lite+ s novým, tepluvzdorným plášťom z trvácneho materiálu G-1000 s plstenou podšívkou. Obal tiež disponuje závesnú rúčku, na ktorej môže používaný varič visieť. Vrchnák skracuje čas varenia a udržiava všetky časti bezpečne vo Vašom batohu, môžete ho však použiť aj ako hrnček. Lite+ prichádza aj s prídavným stojanom pre väčšiu stabilitu na nerovnom povrchu, a s pevnou šnúrkou. Kartuša nie je zahrnutá v balení!

 

  • výška: 150 mm
  • priemer: 100 mm
  • výkon: 1500 W
  • čas varu vody: 2:45 min (0,5 liter)
  • zapaľovanie: Piezo
  • hmotnosť: 390 g
  • bez kartuše

Parametre

Druh ventilu Šrubovací
Palivo Plyn
Výkon 1500W
Hmotnosť 390g

Výrobca (Primus)

Podnik, ktorý vznikol v Štokholme ako projekt dvoch kováčov J.V. Svensona a F.W Linqvista. Tí pracovali na prvej plynovej bombe (kartuša). Nakoniec sa im to podarilo v roku 1892. Svoj produkt pomenovali “Primus”. Ich výrobok je úzko spätý s polárnymi expedíciami. Roland Amundsen mal pri sebe jeden z kusov Primus, keď v roku 1911 dosiahol severný pól. Spočiatku boli kartuše plnené petrolejom, no v roku 1938 vytvorili inžinieri prvú plynovú bombu poháňanú LPG. Firma dodáva svoje produkty aj do Afriky, kde slúžia ako piecky pre rodiny. Značka momentálne vyrába svoje výrobky v Estónsku. Kvalita overená časom, kartuše Primus Vás určite nesklamú.

Recenzia užívateľov (0)

Napíšte recenziu

Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.

Júnový výber