Primus kartuša 100g

Obj. číslo: 5856013

Primus plynová kartuša je vybavená šrubovacím závitom a samotesniacim ventilom. Vhodná pre rôzne variče so šrubovacím systémom.

viac info

Pôvodne 5,50 €

Ušetríte 0,45 € (-8 %)

5,05 €

Popis tovaru

Plynová kartuša Primus s kapacitou náplne 100g plnená špeciálnou zmesou pre celoročné využitie. Kartuša je vybavená patentovaným samotesniacim ventilom a šrubovacím závitom medzinárodného štandardu. Kartuše sú určené pre variče Primus, alebo iné variče, ktoré majú šrubovací závit.

 

- rozmery (výška-priemer): 7 x 9 cm

- hmotnosť: 200 g

Parametre

Druh ventilu Šrubovací

Výrobca (Primus)

Podnik, ktorý vznikol v Štokholme ako projekt dvoch kováčov J.V. Svensona a F.W Linqvista. Tí pracovali na prvej plynovej bombe (kartuša). Nakoniec sa im to podarilo v roku 1892. Svoj produkt pomenovali “Primus”. Ich výrobok je úzko spätý s polárnymi expedíciami. Roland Amundsen mal pri sebe jeden z kusov Primus, keď v roku 1911 dosiahol severný pól. Spočiatku boli kartuše plnené petrolejom, no v roku 1938 vytvorili inžinieri prvú plynovú bombu poháňanú LPG. Firma dodáva svoje produkty aj do Afriky, kde slúžia ako piecky pre rodiny. Značka momentálne vyrába svoje výrobky v Estónsku. Kvalita overená časom, kartuše Primus Vás určite nesklamú.

Recenzia užívateľov (0)

Napíšte recenziu

Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.

Marcový výber