Petzl Lynx LL T24

Obj. číslo: 3511004

Petzl Lynx sú všestranne použiteľné horolezecké mačky. Vďaka stavebnicovému systému je možné využívať jedny mačky na topánkach s rôznym upínanim (atomatickým a poloautomatickým). 

viac info

Pôvodne 210,95 €

Ušetríte 16,90 € (-8 %)

194,05 €

Popis tovaru

Petzl Lynx sú univerzálne stúpacie železa pre všestranné využitie (ľady, mixy, dry tooling). Stavebnicový systém predných hrotov umožňuje niekoľko voliteľných kombinácií: jeden alebo dva predné hroty, dlhé alebo krátke, kombinácia krátkeho a dlhého hrotu. Dodávajú sa s dvoma typmi vymeniteľných predných upínacích strmeňov pre obuv s drážkou, alebo bez. Predajné balenie obsahuje: mačky Lynx, obal na mačky Fakir, príložky proti nabaľovaniu snehu (Antisnow), predné upínacie strmene (automat, poloautomat), kľúč na povolenie skrutiek.

 

  • hmotnosť: 2x540 g (2 hroty + Antisnow), 2x455 g (1 hrot + Antisnow)
  • veľkosť: 34 - 45 (pre topánky max.cca 10UK, pre väčšie topánky nutné dokúpiť náhradný nosník, ktorý zväčší veľkosť na 40 - 50)

 

Parametre

Upínanie Automatické, Poloautomatické
Materiál Oceľ
Hmotnosť 1080 g

Výrobca (Petzl)

Francúzsku firmu Petzl založil Ferdinand Petzl, ktorý už v 30. rokoch minulého storočia objavovoal jaskyne vo Francúzsku. Pri svojej vášni, speleológii, experimentoval s novými technikami vertikálych výstupov a vynašiel prelomové vybavenie. Pomôcky boli rýchlo aplikované do všetkých vertikálnych činností - horolezectva, alpinizmu, do pracovného sektora a záchrany vo výškach. Petzl sa svojou horolezeckou výstojou najvyššej kvality podieľa na všetkých dôležitých alpských a himalájskych dobrodružstvách. 

Recenzia užívateľov (0)

Napíšte recenziu

Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.

Marcový výber