Technológie kolieskových korčúl K2

Technológie kolieskových korčúl K2

V roku 1994 urobila značka K2  revolúciu v inline priemysle tým, že predstavila prvé kolieskové korčule s pohodlnou topánkou s technológiou Softboot™.  Aj teraz po 20 rokoch je Softboot™ stále základnou konštrukciou K2 korčúľ...

Vortech Ventilation System

Technológia VORTECH je použitá na korčuliach K2 kategórie X-TRAINING.

Pýtate sa čo je Vortech?

 • Nová technológia a odvetrávací systém pre korčule K2
 • Súché odvetrané nohy

Vortech je ventilačný systém, ktorý umožňuje nasávanie  vzduchu  podrážkou, jeho vedenie stielkou a následne von zo samotného zvršku korčule. Vortech eliminuje potenie a zaparovanie chodidiel.

Vedelil ste že?

Kažé chodidlo na nohe má okolo 250 000 potných žliaz, ktoré produkujú asi 250 ml potu denne.

VORTECH – integrovaná konštrukcia

Zvršok topánky je navrhnutý tak, aby podporoval chodidlo a dostatočne ho prevetrával. Spodná časť zvršku je vyrobená z perforovaného tvrdého materiálu, aby odvádzala pot cez perforovanú  mäkkú  vložku. Toto je ešte doplnené o sieťový otvor na topánke, ktorý umožní prechod tepla a vlhkosti von z topánky.

Perforovaná antibakteriálna vložka odsáva vlhkosť z nôh dole do odvetrávacích kanálov v plastovej podrážke a eliminuje  hromadenie nadbytočnej vlhkosti v spodnej časti topánky.

Podrážku tvorí 7 prieduchov, ktoré prebiehajú od špičky k päte. Tento systém tlačí vzduch vstupnými prieduchmi cez odvetrávacie kanály smerom k päte korčule a odsáva vlhkosť z topánky a vložky. 

 

K2 Rámy

 • CMP-Composite - stredne dlhý, veľmi dobre vibrácie absorbujúci rám pre príjemnú a hladkú jazdu.
 • TEC-Composite - stredne dlhý, veľmi dobre vibrácie absorbujúci rám v novom profile.
 • ALU-Aluminium -stredne dlhý energiu dobre transferujúci hliníkový rám pre dobrý výkon.
 • Die Cast Aluminum Frame - cenovo dostupný hliníkový rám je ponúkaný v dvoch veľkostiach 80 mm a 84 mm a obidva rámy sú strednej veľkosti, ktoré sú stabilné vo vyššej rýchlosti.
 • VO2 Aluminum Frame - hliníkový rám pre rýchle a výkonné korčuľoavanie na korčuliach s veľkými kolieskami ako sú korčule kategórie X-Training. Tento ľahký dizajn maximálne dobre prenáša sily a je veľmi dobre stabilný vo vysokej rýchlosti.
 • Mach Hi-Lo Frame - ľahký hliníkový super stabilný rýchly rám určený pre korčule s nerovnakým priemerom koliesok ( prvá a druhá pozícia 90 mm kolieska tretia a štvrtá pozícia100 mm kolieska).
 • RD Four Hundred - 324 mm rám je nesmierne pevný pod nohou a nemá žiaden prloblém s vysokou rýchlosťou, ktorú poskytujú  kolieska so 100 mm priemerom.
 • RD-PRO Radical Frame - 10/100mm Hi-Lo frame je najdlhším najrýchlejším a najstabilnejším K2 rámom.

                                                                                     
K2 Oporné manžety

 • Junior cuff - pevný s dostatočnou oporou.
 • Stability cuff - zabezpečujúci istotu, oporu a zvyšuje kontrolu.
 • Stability Plus Cuff - ľahká opora vyvinutá z Enhanced Stability cuff  umožňujúca maximálnu oporu pri tej najnižšej váhe.
 • Enhanced Stability Cuff - má všetky vlastnosti  Stability Cuff a s pridaním pevného insertu sa dosiahla najväčšia opora u korčuľ  K2.
 • Urban - prispieva k veľmi dobrej menévrovateľnosti a kontrole.
 • Radical Cuff - kontúrovaná opora s nízkym profilom a ľahkou váhou pre vyšší výkon.
 • Radical Pro Cuff - najľahšia opora s nízkym profilom z karbonu.

 

Ak Vás zaujali kolieskové korčule K2 a prípadne si ich plánujete aj zakúpiť, možno budú pre Vás užitočné informácie v našich článkoch: Ako si vybrať správne kolieskové korčule či ako sa starať o kolieskové korčule

 

Januárový výber

Mohlo by vás zaujímať

14. december 2018

5. Štrbský skialp race + test 2019

Pozývame Vás na 5.Štrbský skialp race + test 2019 , ktorý je túto sezónu doplnený o Slovenský pohár v skialpovom šprinte. Sportrysy spolu s generálnym sponzorom Sport2000 pre Vás pripravili  testovanie skialpovej výstroje popredných svetových značiek spolu s lavínovými kurzami a večerným amatérskym pretekom Vertical.

12. december 2018

Zapoj sa do sútaže ODFOŤ SA S ATOMICOM A VYHRAJ !

Chceme vidieť tvoj ATOMIC ! Odfoť sa so svojimi lyžami, alebo produktom ATOMIC, ktorý doma nájdeš, staň sa našim fanúšikom na Facebooku, hoď nám fotku do komentára a jedna zo skvelých cien bude tvoja! 

Ďalšie články z magazínu

KURZY MOUNTAIN ADDICTION