Speedgoat 2 - Novinka v ponuke značky Hoka One One

Speedgoat 2 - Novinka v ponuke značky Hoka One One

Značka Hoka One One predstavila v tejto sezóne zaujímavú novinku. Speedgoat 2,  vylepšený nástupca známeho modelu Speedgoat. V článku Vám priblížime čím je táto topánka špecifická.

Pri modely Hoka One One Speedgoat 2 došlo k výrazným zmenám vo väčšine kľúčových oblastí v porovnaní s pôvodným modelom Speedgoat. Vylepšenia platformy, zvršku a celkového fitu topánky ponúkajú najlepšie odpruženú trailovú topánku od tejto značky. Zákazník s užším alebo priemerne širokým chodidlom, ktorý preferuje maximálne odpruženie bude pravdepodobne so Speedgoat 2 veľmi spokojný. Zákazník so širším chodidlom bude aj napriek rozšírenej prednej časti pravdepodobne požadovať stále trošku viac priestoru. V prípade, že vám dobre sedia a vyhovuje Vám hrúbka podrážky potom s modelom  Hoka Speedgoat 2  zvládnete akýkoľvek náročne dlhý terén.

Špecifikácie:

Váha: 232g  (US women’s 7.0); 278g  (US men’s 9.0)
Drop: 4.5mm (32mm päta, 27.5mm vpredu)
Zvršok: 3D Puff Print s klietkovou konštrukciou v strede chodidla s výbornou oporou
Tlmenie: standard EVA (na pocit trošku pevnejšie v porovnaní s tradičným mäkším Hoka EVA tlmením) 
Rockplate: žiadna (ale ani nie je potrebná kvôli prítomnosti hrubej gumenej podrážke.)
Podrážka: Vibram Megagrip (asi 6mm veľmi dobre priľnavé odolné lamely)
 

Čím vyniká HOKA One One Speedgoat 2?

Speedgoat 2 vyniká maximálnym pomerom pruženia k veľmi rozumnej a nízkej váhe oproti konkurenčným modelom. Speedgoat 2 naďalej používa výbornú Vibram Megagrip podrážku. Na podrážke dvojky sa nachádza viac vylepšených lamiel, ktoré sú navyše hlbšie. Neodporúčame tráviť veľa času na  spevnených povrchoch s touto topánkou. Táto podrážka je veľmi dobrá hlavne na technicky náročný horský terén. predpokladáme, že do určitej miery samozrejme vládne aj iné druhy terénu. Zvršok u tejto topánky zaznamenal tiež vylepšenia. Teraz obsahuje kvalitnejšie materiály, hlavne "mesh", ktorý je dostatočne priedušný a nenasakuje a nezadržiava vlhkosť ako konkurenčné modely.

Sportrysy team

Januárový výber

Mohlo by vás zaujímať

14. december 2018

5. Štrbský skialp race + test 2019

Pozývame Vás na 5.Štrbský skialp race + test 2019 , ktorý je túto sezónu doplnený o Slovenský pohár v skialpovom šprinte. Sportrysy spolu s generálnym sponzorom Sport2000 pre Vás pripravili  testovanie skialpovej výstroje popredných svetových značiek spolu s lavínovými kurzami a večerným amatérskym pretekom Vertical.

12. december 2018

Zapoj sa do sútaže ODFOŤ SA S ATOMICOM A VYHRAJ !

Chceme vidieť tvoj ATOMIC ! Odfoť sa so svojimi lyžami, alebo produktom ATOMIC, ktorý doma nájdeš, staň sa našim fanúšikom na Facebooku, hoď nám fotku do komentára a jedna zo skvelých cien bude tvoja! 

Ďalšie články z magazínu

KURZY MOUNTAIN ADDICTION