Snehová vločka 2018 – 3. ročník skialpováho festivalu v Poprade

Snehová vločka 2018 – 3. ročník skialpováho festivalu v Poprade

Skialpový filmový festival Snehová vločka zavíta tento rok už tretí krát do Popradu. V sobotu 1.12.2017 o 16:00  v kine Tatran - Nám. Sv. Egídia, vchod zo zadnej strany.

Vážení skialpoví nadšenci,

zima klope na dvere a je čas dobre sa naladiť pred začiatkom skialpovej sezóny. Festival Snehová vločka ponúka tú správnu inšpiráciu.

Naši hostia Vám predstavia známe a aj netradičné oblasti, kam sa dá vybrať s lyžami. Gruzínsko, Island, Grónsko, Peru, Turecko ako aj Tatry.

Čaká na Vás exkluzívna tombola s množstvom skvelých cien.

ZAČIATOK: 16:00

Vstup je zo zadnej strany kina Tatran.

Vstupné : 5 EUR

Program:

16:00

1. Svaneti lines - 40 min

2. Island &Grónsko - 15min + 20 min

3. Ťanšan - 30 min

17:45 - 18:15 Prestávka

4. Amatéri - 5 min

5. Mám pohodku - 20 min

6.Bezpečný pohyb v zimných horách - 35 min

7. Peru 2018 - 40 min

20:00 - 20:30 Prestávka + Tombola

8. Na Žně k Turkovi - 40 min

9. Freeride academy - 40 min

22:00 Koniec


V pozadí festivalu stoja dvaja skialpoví nadšenci -  Lukáš Stanczel a Palo Kadlečík. Festival pôvodne vznikol ako stretnutie kamarátov, ktorí sa chceli navzájom podeliť o zážitky zo skialpových výletov. S narastajúcim počtom účastníkov sa toto pôvodne komorné stretnutie zmenilo na vyhľadávanú akciu skiapových nadšencov.

Prvé dva ročníky festivalu sa uskutočnili v Bratislave, kde obaja organizátori prevažne pôsobia. Prečo sa tento rok festival uskutoční aj pod Tatrami? "Vďaka Peťovi Lichému som mal možnosť vyskúšať si nosenie na Chatu pod Rysmi, zažiť nezabudnuteľné skialpové a lezecké výlety. Navyše, Sportrysy pre mňa znamenajú aj krásnu spomienku na brigádu počas strednej a vysokej školy. Aj preto som sa na Petra obrátil s možnosťou spoluorganizovania festivalu v Poprade. A on súhlasil," prezradil Lukáš Stanczel.

Februárový výber

Mohlo by vás zaujímať

12. február 2019

Novinky bežeckej obuvi HOKA ONE ONE

Dni sa pomaličky ale isto predlžujú, a slnko hreje každým dňom čoraz viac. To je znak, že sa do našich končín pomaly, ale isto blíži jar. S blížiacim sa príchodom jari by sme vám chceli predstaviť inovovanú kolekciu bežeckej obuvi HOKA ONE ONE, ktorá má už nejaký ten rok stále miesto v ponuke našich predajní a e-shopu.

14. december 2018

5. Štrbský skialp race + test 2019

Pozývame Vás na 5.Štrbský skialp race + test 2019 , ktorý je túto sezónu doplnený o Slovenský pohár v skialpovom šprinte. Sportrysy spolu s generálnym sponzorom Sport2000 pre Vás pripravili  testovanie skialpovej výstroje popredných svetových značiek spolu s lavínovými kurzami a večerným amatérskym pretekom Vertical.

Ďalšie články z magazínu

KURZY MOUNTAIN ADDICTION