Snehová vločka – 1.skialpový filmový festival v Poprade

Snehová vločka  – 1.skialpový filmový festival v Poprade

Skialpový filmový festival Snehová vločka tento rok prvýkrát aj v Poprade 3.12.2016 – 15.00 h - Poprad – kino Tatran (Nám. Sv. Egídia – vchod zo zadnej strany)  

Zima klope na dvere a je čas dobre sa naladiť pred začiatkom skialpovej sezóny. Festival Snehová vločka ponúka tú správnu inšpiráciu.

Naši hostia Vám predstavia známe a aj netradičné oblasti, kam sa dá vybrať s lyžami. Himaláje, Japonsko, Irán, Korzika, Nórsko, ale aj Alpy a Tatry.

Čaká na Vás welcome drink (od 14.30 do 14.45), bohatá tombola, workshop horskej medicíny a prezentácia skialpových noviniek od K2, Scarpa, La Sportiva, Ortovox, BCA a G3.

Cena vstupenky je 5 Eur.

Predajňa Sportrysy – Nám. Sv. Egídia 77 otvorená v sobotu 3.12.2016 až do 14.30 hod. Za nákup v hodnote nad 50 eur vstupenka na festival Snehová vločka zdarma.


Program festivalu:

15.00 hod.

  • Iva Filová-Sikulová - Korzika a sopky na lyžiach
  • Palo Kadlečík - Haute Route v Tatrách inak
  • Miro Peťo a Robo Vrlák - Gruzínsko a Irán - za snehom do Perzie

Prezentácia skialpovej výstroje - K2, Scarpa, La Sportiva, Ortovox, BCA a G3

17.30 hod.

  • Padazoblaka.sk - Freeride v Japonsku
  • Martin Bartoň - Skialp pod Ortlerom a Berninou očami Vetroplacha
  • Švihálek ski  - Extrémne zjazdy a skialp v Nórsku

Tombola

20.30 hod.

  • Beton Ski Team - S lyžami na hodvábnej ceste
  • Rasťo Hatiar - Obyčajní chlapci

V pozadí festivalu stoja dvaja skialpoví nadšenci -  Lukáš Stanczel a Palo Kadlečík. Festival pôvodne vznikol ako stretnutie kamarátov, ktorí sa chceli navzájom podeliť o zážitky zo skialpových výletov. S narastajúcim počtom účastníkov sa toto pôvodne komorné stretnutie zmenilo na vyhľadávanú akciu skiapových nadšencov.

Prvé dva ročníky festivalu sa uskutočnili v Bratislave, kde obaja organizátori prevažne pôsobia. Prečo sa tento rok festival uskutoční aj pod Tatrami? "Vďaka Peťovi Lichému som mal možnosť vyskúšať si nosenie na Chatu pod Rysmi, zažiť nezabudnuteľné skialpové a lezecké výlety. Navyše, Sportrysy pre mňa znamenajú aj krásnu spomienku na brigádu počas strednej a vysokej školy. Aj preto som sa na Petra obrátil s možnosťou spoluorganizovania festivalu v Poprade. A on súhlasil," prezradil Lukáš Stanczel.

Júlový výber

Mohlo by vás zaujímať

23. júl 2018

Tatranská šelma - Vertical 2018

Najnáročnejší beh do vrchu na Slovensku a v strednej Európe. Od úpätia lesa až po samotný vrchol vedie panoramatický turistický chodník. Slavkovský štít je najexcentrickejší bod Vysokých Tatier. Výkony svetového formátu a limit 200 bežcov. To je Tatranská Šelma Vertical 2018.

28. jún 2018

Malý Štrbský maratón 2018

S podporou Sportrysy sa v nedeľu 8.7.2018 v podtatranskej obci Štrba uskutoční už 41. ročník bežeckých pretekov Malý Štrbský maratón.

Ďalšie články z magazínu