Re-Kånken, štýlový batoh z recyklovaných pet flašiek

Re-Kånken, štýlový batoh z recyklovaných pet flašiek

Batoh Fjällräven Kånken nie je na trhu žiadnou novinkou. Práve naopak, svojím originálnym designom si po celom svete získava priaznivcov už desaťročia. Tentokrát sa koncept batohu Kånken dočkal prevratnej zmeny. Nie v designe, ten je naďalej typický „kånkenovský“. Ale v materiáli, z ktorého sa vyrába.

Už pôvodný batoh Kånken mal relatívne nízky dopad na životné prostredie v porovnaní s inými ruksakmi na trhu. Vychádza to zo samotnej politiky značky Fjällräven, ale taktiež z jednoduchej konštrukcie batohu - do samotnej výroby vstupuje len minimum materiálov. 

Fjällräven to ale nestačilo. Rozhodli sa zájsť ešte ďalej. Cieľ bol jasný: vymyslieť koncept batohu, ktorý bude mať čo najmenší dopad na životné prostredie pri zachovaní maximálnej životnosti, odolnosti a ostatných funkčných vlastnosti. A tak vznikol Re-Kånken.

11 PET fliaš a dosť

Zatiaľ čo pôvodný Kånken bol vyrobený z niekoľkých druhov materiálov, Re-Kånken je komplet z jedného materiálu – z recyklovaného polyesteru. Presnejšie z 11 PET fľašiek! Takto vyrobený materiál pôsobí na prvý pohľad trochu „plasticky“, no následným brúsením a povrchovými úpravami Fjällräven prišiel s „látkou“ takmer nerozoznateľnou od pôvodného materiálu. 

Menej chemikálií, vody aj energie

Okrem materiálu Fjällräven optimalizoval aj samotný výrobný proces. Špeciálna technológia SpinDye® umožňuje výrobu za pomoci oveľa nižšieho množstva chemikálií, vody a energie. Navyše, vedľajším príjemným efektom je vlastnosť batohu, ktorú ocení každý jeho vlastník – farba batohu vydrží oveľa dlhšie, pretože slniečko nemá taký vplyv na jej „vyťahovanie“.

Dokonalý design na prvý pohľad

Batohy Re-Kånken ponúkame v 4 farbách. Všetky máme skladom a odosielame obratom. Stačí len objednať a do 2 dní môže Re-Kånken zdobiť aj váš chrbát :-)
Kúpiť batoh.
 

Februárový výber

Mohlo by vás zaujímať

20. február 2018

Report - Štrbské bežky 2018

V nedeľu 18. februára 2018 sa na Štrbskom Plese uskutočnil už piaty ročník verejných pretekov v behu na lyžiach. Podujatie každoročne podporujú svojou aktívnou účasťou hudobníci zo skupiny No Name.

13. február 2018

Štrbské bežky - verejné preteky v behu na lyžiach

Vychutnajte si profesionálne trate a príďte sa zabaviť a zapretekať si na verejné preteky v behu na lyžiach. Na Štrbskom Plese sa v nedeľu 18. februára uskutoční už piaty ročník podujatia Štrbské bežky.

Ďalšie články z magazínu

Vernostný program