Preteky Reebok Spartan Race 2014 už čoskoro

Preteky Reebok Spartan Race 2014 už čoskoro

Sparťanská sezóna už čoskoro začína. Túto sezónu v regióne strednej Európy odštartuje pretek Spartan Sprint už 26. 04. 2014 v Maďarsku. Chcete vedieť zoznam pretekov v okolí Slovenska v sezóne 2014? Nepoznáte ešte tento pretek? Tieto riadky sú určené presne pre Vás.

V posledných rokoch vzrásta popularita extrémneho preteku Reebok Spartan Race čoraz viac. O čo vlastne ide?

O Reebok Spartan Race

Spartan Race je celosvetová séria prekážkových pretekov založených v roku 2010. Cieľom týchto pretekov je vytvoriť výzvu zdatným športovcom a prinútiť ich prekonávať svoje osobné hranice vo vytrvalosti, odvahe a odhodlaní.

Jednotlivé preteky majú rôznu náročnosť, dĺžku trate a počet prekážok, ktoré je potrebné zdolať. Každý si môže vybrať výzvu, ktorú je ochotný zdolať.

Medzi prekážky, ktoré je potrebné zdolať patrí blato, voda, oheň a iné. Ďalej sa účastníci musia preplaziť pod ostnatými drôtmi a nosenie pneumatík, vriec s pieskom, drevených klátov, ťahanie závaží.

Náročnosť pretekov Spartan Race:

Foto: Spartan Race Slovakia

Základné rozdelenie pretekov je na náročnosti:

  • Sprint - 5+ kilometrový beh cez 15+ prekážok je vhodný aj pre začiatočníkov;
  • Super - 13+ kilometrový beh cez 21+ prekážok;
  • Beast - 20+ kilometrový beh cez 26 prekážok.

Po absolvovaní všetkých troch náročností počas jedného roka môžte získať medailu Trifecta.

Najvyššia kategória pretekov je Death Race, ktorý pozostáva zo 48 hodinového behu s rôzne rozmiestnenými prekážkami. Tento pretek nedokončí 90% pretekárov.

Rozpis pretekov Spartan Race 2014 v strednej Európe

Priaznivci zo Slovenska sa môžu týchto pretekov zúčastniť doma, v susedných Čechách, v Maďarsku a Poľsku.

V každej krajine sa bude konať každá z troch základných náročností. Nezabudnite, že ak absolvujete všetky tri náročnosti bez ohľadu na krajinu, môžte získať prestížnu medailu Trifecta.

26.4. Eplény (Maďarsko)
10.5. Kamzík (Slovensko)
31.5. – 1.6. Liberec (Česká republika)
21.6. Klinovec (Česká republika)
5.7. Valčianska dolina (Slovensko)
19.7. Krynica Jaworzyna (Poľsko)
2.8. Czobanka (Maďarsko)
16.8. Klinovec (Česká republika)
30.8. Olsztyn (Poľsko)
13.9. Donovaly (Slovensko)
27.9. Bořetice (Česká republika)
11.10. Ursynow (Poľsko)

 

Ak Vás zaujali tieto preteky, sledujte nás, už nabudúci týždeň pre Vás pripravíme motivačnú sériu návodov ako sa za 30 dní dostať do formy na najbližší slovenský pretek 10. 05. na Kamzíku.

Oficiálna stránka preteku, kde nájdete podrobnejšie informácie a kde sa môžte registrovať je spartanrace.sk.

 

Prečítajte si tiež:

Reebok Spartan Team Slovakia 

Oficiálny slovenský tím pretekov Reebok Spartan Race s názvom Reebok Spartan Team Slovakia je najúspešnejší tím v strednej Európe. My v Sportrysy.sk sme hrdí na našich bežcov. Pozrite si zloženie tímu v nasledujúcom článku.

Popis prekážok Reebok Spartan Race

Aké sú vlastne jednotlivé prekážky na preketoch Reebok Spartan Race a ako ich zdolať, sa dočítate v nasledujúcom článku.

Kolekcia Reebok Spartan Race v Sportrysy.sk

Pozrite si našu kompletnú ponuku oblečenia a obuvi navrhnutú špeciálne na prestížne preteky cez prekážky, Reebok Spartan Race. Celú kolekciu nájdete exkluzívne v predajniach Sportrysy a na eshope.

 

Tím Sportrysy.sk

Februárový výber

Mohlo by vás zaujímať

12. február 2019

Novinky bežeckej obuvi HOKA ONE ONE

Dni sa pomaličky ale isto predlžujú, a slnko hreje každým dňom čoraz viac. To je znak, že sa do našich končín pomaly, ale isto blíži jar. S blížiacim sa príchodom jari by sme vám chceli predstaviť inovovanú kolekciu bežeckej obuvi HOKA ONE ONE, ktorá má už nejaký ten rok stále miesto v ponuke našich predajní a e-shopu.

14. december 2018

5. Štrbský skialp race + test 2019

Pozývame Vás na 5.Štrbský skialp race + test 2019 , ktorý je túto sezónu doplnený o Slovenský pohár v skialpovom šprinte. Sportrysy spolu s generálnym sponzorom Sport2000 pre Vás pripravili  testovanie skialpovej výstroje popredných svetových značiek spolu s lavínovými kurzami a večerným amatérskym pretekom Vertical.

Ďalšie články z magazínu

KURZY MOUNTAIN ADDICTION