Fritschi Diamir Tecton 12 100mm

Obj. číslo: 2710000008

Fritschi Tecton 12 je skialpinistické viazanie zamerané na bezpečnosť, pohodlie a vynikajúci prenos energie.

viac info

Pôvodne 534,95 €

Ušetríte 42,80 € (-8 %)

492,15 €

Popis tovaru

Fritschi Tecton 12 sa v bezpečnosti pri zjazde bezproblémov vyrovná zjazdovým viazaniam. Navyše v prípade pádu lavíny pri výstupe špička automaticky vypne, čím znižuje pravdepodobnosť stiahnutia pod povrch lavíny. Špička disponuje bočným vypínaním, ktoré je nastaviteľné v stupnici DIN s dynamickou bočnou elasticitou 13 mm pre vyššiu bezpečnosť.

Päta disponuje elastickou rezervou 9 mm pre lepší prítlak päty a kvôli nechcenému vypnutiu. Tri polohy päty zabezpečujú adekvátny komfort v akomkoľvek stúpaní.  Hold-Down systém vďaka pevnej - nerotujúcej päte poskytuje výborný prenos energie z lyžiarky na lyžu bez zbytočných strát. Technológia Easy Step In s dorazmi zvyšuje nielen komfort pri obúvaní, ale značne urýchľuje obúvanie v strmých svahoch a ťažkom teréne.

 

  • Vypínacie sily 12 DIN
  • Easy Step In
  • Hold Down System
  • hmotnosť: 550 g / polpár

Parametre

Pohlavie Unisex
Druh TLT
Bezpečnostné vypínanie Špička a päta
Vypínacie sily (DIN) 12

Výrobca (Diamir)

Značka Diamir nesie názov po juhozápadnom krídle himalájskeho pohoria Nanga Parbat, Diamir. Viazania pod značkou Diamir sú vyrábané vo švajčiarskej fabrike Fritschi Swiss, ktorá bola založená v roku 1960 Albertom Fritchim ako ateliér na výrobu prístrojov a prototypov. V 70. rokoch sa spoločnosť začala plne orientovať na výrobu skialpových viazaní. Dnes je viazanie Diamir ideálny spoločník na každú skialpovú túru.

Recenzia užívateľov (0)

Napíšte recenziu

Tovar ešte nebol okomentovaný, buďte prvý.

Marcový výber