Reklamácie a vrátenie tovaru

Výmena a vrátenie tovaru

Nesplnil tovar, ktorý ste si objednali Vaše očakávanie? Alebo ste si len vybrali nesprávnu veľkosť? Nevadí. Využite možnosť výmeny tovaru za inú veľkosť alebo iný tovar. Alebo nám môžte tovar vrátiť do 14 dní od jeho prevzatia. V prípade výmeny tovar zašleme bezplatne na Vašu adresu. V prípade vrátenia tovaru, Vám zašleme peniaze najneskôr do 14. dní na bankový účet. 

Stačí ak si vypíšete formulár na vrátenie a výmenu tovaru, ktorý sa nachádza na druhej strane faktúry. Tovar prosím zabalte a pošlite poštou alebo ho prineste spolu s vyplneným formulárom na odberné miesto, kde ste si ho prevzali. (prosím balte tovar aj do ochranného obalu a neprelepujte krabice od topánok).

Budeme od Vás potrebovať:

  1. Nepoškodený a nenosený tovar 
  2. Záručný list
  3. Kópiu faktúry/ dokladu o zaplatení
  4. Vypísané tlačivo na odstúpenie od zmluvy
  5. Číslo účtu v tvare IBAN, na ktorý máme v prípade vrátenia zaslať peniažky alebo informáciu, za čo chcete tovar vymeniť

Ak nám balík posielate poštou, adresujte ho:

          E-shop sportrysy.sk
          RYSY GROUP s.r.o.
          Nám. sv. Egídia 33/77
          058 01  Poprad

Dôležité: Tovar posielajte ako poistený balík. Tovar zaslaný na dobierku od prepravcu nepreberáme. Vráti sa Vám späť.

(Ak odosielate balík prostredníctvom Slovenskej pošty s doručením na poštu, zadajte, prosím, telefónne číslo 0905 298 243 alebo nám odošlite podacie číslo na email eshop@sportrysy.sk. Predídete tak situácii, že nebudeme informovaní o uložení balíka na pošte. Pre urýchlenie odporúčame balík s doručením na adresu.)


Reklamácie

Záručná doba na tovar je 24 mesiacov od jeho zakúpenia. U vybraných druhov tovaru môže byť životnosť kratšia ako záručná doba (napr. batérie atď.), v súlade s právnymi predpismi SR. Reklamáciu je nutné uplatniť bezodkladne, to znamená ihneď po prejavení sa vady materiálu, alebo výrobnej vady. Bližšie informácie nájdete v našich obchodných podmienkach.

Reklamovaný tovar očistite, aby spĺňal zásady všeobecnej hygieny (musí byť čistý, suchý, bez zápachu). Pripravte si jeho príslušenstvo, doklad o kúpe, prípadne záručný list.

Vašu reklamáciu prijmeme:

  • Osobne

- v ktorejkoľvek predajni SPORTRYSY v Poprade (neplatí pre odberné miesto Yak&Rysy);
- pri reklamácii predložte tovar, doklad o kúpe a záručný list, ak bol súčasťou výrobku (bicykle, hodinky).

  • Poštou

- spolu s originálom alebo kópiou dokladu o kúpe (faktúra),
- s vyplneným a vytlačeným reklamačným formulárom odošlite na adresu:

          RYSY GROUP s.r.o.
          Reklamácie
          Nám. sv. Egídia 77
          058 01  Poprad

Nieste si istí, či Vaše športové vybavenie má znaky chybného tovaru? Naša milá kolegyňa z reklamačného oddelenia Vám rada poradí. Naváhajte ju kontaktovať:

 - telefonicky: 052/772 32 52
 - e-mail: reklamacie@sportrysy.sk

Reklamačný formulár si môžete stiahnuť a vytlačiť TU.

Októbrový výber

Mohlo by vás zaujímať

5. september 2018

Memoriál Jozefa Psotku 2018

Memoriál je venovaný pamiatke slovenských horolezcov - obetiam Mount Everestu. Jozef Psotka spolu s Ang Ritom a Zolom Demjánom po prelezení južného piliera vystúpil 17.10.1984 na vrchol Mount Everestu. Zahynul pri zostupe z južného sedla.

Ďalšie články z magazínu