Podporujeme

My v Sportrysy športom žijeme. Dobre vieme, že testovanie vybavenia v praxi je základ. Aj preto podporujeme úspešných a nádejných športovcov. Poskytujeme im športovú výstroj, prípadne im pomáhame finančne k uskutočneniu ich cieľov. Takto získavame profesionánu spätnú väzbu, vďaka ktorej sme schopní Vám ešte lepšie pri nákupe poradiť.

Kto pre Vás vybavenie testuje

MIRO PEŤO

Úspešný a aktívny milovník hôr, člen reprezentačného družstva SHS James. Podniká extrémne výstupy a zjazdy a tvorí nákresy a sprievodcu extrémnymi lyžiarskymi zjazdmi.

Športy, ktorým sa Miro venuje: 

 • extrémne lyžovanie (+ ski mountaineering) –  Slovensko, v Nórsko, Francúzsko,
 •  skalné lezenie v horách,
 • turistika na lyžiach (ski touring),
 • horská cyklistika,
 • zimné a ľadové lezenie.

Na jeho internetovej stránke nájdete zaujímavé postrehy a fotky zo zjazdov.

SPOLOK HORSKÝCH VODCOV VYSOKÉ TATRY

Spolok horských vodcov bol založený v roku 1874.

Združenie horských vodcov s platným medzinárodným osvedčením celosvetovej únie horských vodcov. Okrem sprievodcovských služieb organizujú rôzne kurzy. Spolok poskytuje kompletné vodcovské služby vo Vysokých Tatrách, v Alpách a Dolomitoch. V Himalájach poskytuje expedičný sprievod. Viac info na www.tatraguide.sk.

 

 

OUTSITERZ NOVATEC CYCLING TEAM

Team sa prioritne zameriava na horskú cyklistiku: Cross country Olympic, Cross country Marathon, Cross country Sprint eliminator. Okrem týchto pretekov dopĺňajú program sezóny cestné preteky a zimné preteky v Cyklokrose. Viac na ich facebook stránke.

Reprezentanti sezóny 2012: 
Elena Ondášová (Elite women), Dominik Turan (Elite men), Michal Alexaj (Elite men U23), Tomáš Legnavský a Martin Župa (Master). 

Mládežnícky team je zostavený z jazdcov: Adam Alexaj, Stanislava Mlynarčíková , Michal Furdan, Štefan Buchel.

RASTISLAV VRŽDIAK

Hobby športovec z Popradu s vyššími ambíciami. Člen klubu Sportrysy Poprad. Zúčastňuje sa rôznych pretekov - beh, cyklistika, duatlon, triatlon, v zime skialp. Sezónu 2013 zahájil účasťou na bežeckých pretekoch 28. 04. 2013 v Liptovskom Mikuláši - Bodice, kros 12 km, v kategórii 3. miesto. 08. 05 na pretekoch vo Veľkej Lomnici, asfalt 12 km, v kategórii 4. miesto. 12. 05. absolvoval cyklistickú časovku do vrchu - Gemerská Poloma - Súľová, 17 km, 570 m prevýšenie, v kategórii 6. miesto z 80 zúčastnených pretekárov. 

Úspechy, ktoré si Rasťo najviac cení:

 • 3 x účasť na prestížnych pretekoch IRON MAN,
 • účasť na talianskych pretekoch Becca di Nona,
 • 3. miesto na Majstrovstvách SR v kategórii veteránov.

TOMÁŠ KAČMARČÍK

Hasič - záchranár (OR HAZZ Poprad) a hobby športovec, ktorý sa venuje hlavne behu, horskému behu, maratónu, ultramaratónu. Behá za Sportrysy Poprad v kategóriach do 40 rokov. 

 • Tatra Ultra Magistrála Vysoké Tatry 2010, 60 km, prevýšenie 2500 m, 4. miesto,
 •  Malý Pieninský maratón 2010, 18 km, 2. miesto (kategória do 40 rokov)
 • Wisegrad maraton Vyšné Ružbachy - Rytro 2011(Poľsko), 42,196 km, prevýšenie 650 m, 2. miesto (kategória do 40 rokov)
 •  Becca di Nona 2011- Medzinárodný pohár v horskom behu (Taliansko), 26 km, prevýšenie 2600 m, 25. miesto (kat. do 40 rokov)
 • Psotkov Memoriál Vysoké Tatry 2011 a 2012, 2. miesto v oboch rokoch (kategória horskí bežci)
 • Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier 2012, 49 km, prevýšenie 2500 m, 3. miesto (kat. do 40 rokov)
 • Majstrovstvá Slovenska 2012 v polmaratóne profesionálnych hasičov, 2. miesto
 • Pražská Stovka 2012, decembrový horský ultramaratón, 122 km, prevýšenie 4200 m, 8. miesto (diskvalifikovaný - minul kontrolné stanovisko)

Sportrysy CLUB 

Športový klub bežeckého lyžovania, členovia Slovenskej lyžiarskej asociácie. Existujú od roku 2014 a vo svojom mladom tíme majú zatial 8 členov a trénera. Trénuju celý rok v prírode aby dosiahli v zime čo najlepšie výsledky

Viac informácii o ich športových aktivitách nájdete: www.facebook.com/sportrysyclub

 

Aprílový výber

Mohlo by vás zaujímať

25. marec 2019

1. Test bežeckej obuvi v Sportrysy

Veľký jarný test bežeckej obuvi v Sportrysoch je tu! Prídťe si vyskúšať a otestovať TOP modely bežeckých topánok a spravte niečo pre svoje zdravie. Naši odborníci Vám poradia s výberom a správnou technikou behu. Neváhajte a zastavte sa v Sportrysy! 

28. február 2019

Voskovanie materiálu G-1000

Naši zamestnanci sa koncom februára zúčastnili školenia značky Fjällräven - WAX MASTER 2019,  zameraného na voskovanie materiálu G1000. ​O tom čo sa dozvedeli a ako to tam vyzeralo sa dozviete v nasledujúcom článku. Pripájame zároveň niekoľko informácií o materiále G-1000 a možnosti jeho voskovania v  predajniach Sportrysy.

Ďalšie články z magazínu