korcule_K2
5x na Slovensku
Bežecké oblečenie

dlhodobá tradícia
jeden z prvých outdoorových obchodov v SR

kompletný servis
nie len predávame aj následne servisujeme

kvalitné poradenstvo
odborne vyškolený tím so znalosťami

  • In-line korčuľovanie
  • Obuv na turistiku
  • Ako správne vrstviť oblečenie?
  • Čo potrebujete na behanie?
  • Outdoor bunda do každého počasia
  • Ten správny batoh na Váš chrbát
  • Vyberáme outdoorové nohavice

In-line korčuľovanie je nielen zdraviu prospešné, ale pomáha udržiavať telo v dobrej kondícii. Je však dôležité poznať techniku korčuľovania a samozrejme nezanedbať nákup výbavy pre zvýšenie bezpečnosti. 

Len kvalitná obuv ochráni nohy pred otlakmi, pred vyvrtnutím členku a pošmyknutím na túre v horskom či lesnom teréne. Preto je dôležité nepodceniť výber vhodnej turistickej obuvi.

Pre zabezpečenie dokonalej termoregulácie je potrebné, aby spolu vrstvy oblečenia spolupracovali. Termoregulácia funguje na princípe posúvania prebytočnej vodnej pary (potu) smerom od tela do ďalšej vrstvy oblečenia pri zachovaní optimálnej teploty tela, teda pri prehriatí Vás má ochladiť a pri chlade hriať. Aby termoregulácia fungovala, je potrebné zosúladiť tieto funkčné vrstvy: termoprádlo, zateplovaciu mikinu a bundu.

Behanie je najjednoduchší spôsob ako sa udržať v kondícii, udržať si štíhlu postavu alebo redukovať stres. Pri behu je dôležitý váš pocit a pohodlné topánky.

Ak už tento šport milujete, odporúčame aj špeciálne bežecké oblečenie, ktoré Vám bude stíhať.

Majte dobrý pocit z Vašej outdoorovej aktivity v každom ročnom období a počasí. Nepodceňte výber kvalitnej outdoorovej bundy.

Nepremokavá, dostatočne priedušná, ľahko zbaliteľná a s množstvom technických vychytávok. Taká by mala byť tá správna bunda.

Na jednodňovej túre, viacdňovom treku či na cestách Vám nebude nič chýbať, ak budete mať zbalené v dostatočne veľkom a praktickom outdoorovom batohu.

Kvalitný chrbtový systém, podporné popruhy, premyslené otváranie, dostatočne veľa vreciek a popruhov na uchytenie drobností. To sú vlastnosti kvalitného batohu, ktorý nikdy nesklame.

Outdoorové nohavice patria do kategórie najviac namáhaných nohavíc a navyše musia byť pohodlné a zvládnuť aj zlé počasie. Predtým než si vyberiete z našej ponuky nohavíc Fjällräven, prečítajte si pár rád ako si vybrať tie správne.

Športové oblečenie najvyššej kvality

Sme aktívni športovci a milujeme hory a všetky outdoorové športy. Predávame overené vybavenie a pri predaji Vám poskytneme kompletné poradenstvo. Poznávame Vaše potreby a vybavenie ušijeme na mieru každého lyžiara, bežca či horolezca. Naučené frázy u nás nehrozia.

Navyše u nás poskytneme kompletný servis lyží, snowboardov či bicyklov na vysokej úrovni. Dovoľte nám stať sa vašim partnerom v športovom živote.

Mohlo by vás zaujímať

24. apríl 2014

Technika korčuľovania

Ak sa chystáte obuť si korčule prvý krát, pozrite si našich pár rád ako začať korčulovať na inline chodníku. Základné cvičenia pre začiatočníka, zdokonaľovacie cviky pri prvých jazdách a technika brzdenia. O tom sa dočítate v nasledujúcom článku.

14. apríl 2014

Tréningový plán na Reebok Spartan Race 2014

Chystáte sa na pretek Reebok Spartan Race? Neviete, na čo sa máte pripraviť a ako trénovať, aby ste zdolali každú prekážku? Pripravili sme pre Vás týždenný tréningový plán na prípravu vypracovaný s Petrom Žiškom, víťazom Reebok Spartan Race 2013 vo Francúzsku.

Ďalšie články z magazínu

Výpredaj športovej obuvi

Aprílový výber