Technológie kolieskových korčúl K2

Technológie kolieskových korčúl K2

V roku 1994 urobila značka K2  revolúciu v inline priemysle tým, že predstavila prvé kolieskové korčule s pohodlnou topánkou s technológiou Softboot™.  Aj teraz po 20 rokoch je Softboot™ stále základnou konštrukciou K2 korčúľ...

Vortech Ventilation System

Technológia VORTECH je použitá na korčuliach K2 kategórie X-TRAINING.

Pýtate sa čo je Vortech?

 • Nová technológia a odvetrávací systém pre korčule K2
 • Súché odvetrané nohy

Vortech je ventilačný systém, ktorý umožňuje nasávanie  vzduchu  podrážkou, jeho vedenie stielkou a následne von zo samotného zvršku korčule. Vortech eliminuje potenie a zaparovanie chodidiel.

Vedelil ste že?

Kažé chodidlo na nohe má okolo 250 000 potných žliaz, ktoré produkujú asi 250 ml potu denne.

VORTECH – integrovaná konštrukcia

Zvršok topánky je navrhnutý tak, aby podporoval chodidlo a dostatočne ho prevetrával. Spodná časť zvršku je vyrobená z perforovaného tvrdého materiálu, aby odvádzala pot cez perforovanú  mäkkú  vložku. Toto je ešte doplnené o sieťový otvor na topánke, ktorý umožní prechod tepla a vlhkosti von z topánky.

Perforovaná antibakteriálna vložka odsáva vlhkosť z nôh dole do odvetrávacích kanálov v plastovej podrážke a eliminuje  hromadenie nadbytočnej vlhkosti v spodnej časti topánky.

Podrážku tvorí 7 prieduchov, ktoré prebiehajú od špičky k päte. Tento systém tlačí vzduch vstupnými prieduchmi cez odvetrávacie kanály smerom k päte korčule a odsáva vlhkosť z topánky a vložky. 

 

K2 Rámy

 • CMP-Composite - stredne dlhý, veľmi dobre vibrácie absorbujúci rám pre príjemnú a hladkú jazdu.
 • TEC-Composite - stredne dlhý, veľmi dobre vibrácie absorbujúci rám v novom profile.
 • ALU-Aluminium -stredne dlhý energiu dobre transferujúci hliníkový rám pre dobrý výkon.
 • Die Cast Aluminum Frame - cenovo dostupný hliníkový rám je ponúkaný v dvoch veľkostiach 80 mm a 84 mm a obidva rámy sú strednej veľkosti, ktoré sú stabilné vo vyššej rýchlosti.
 • VO2 Aluminum Frame - hliníkový rám pre rýchle a výkonné korčuľoavanie na korčuliach s veľkými kolieskami ako sú korčule kategórie X-Training. Tento ľahký dizajn maximálne dobre prenáša sily a je veľmi dobre stabilný vo vysokej rýchlosti.
 • Mach Hi-Lo Frame - ľahký hliníkový super stabilný rýchly rám určený pre korčule s nerovnakým priemerom koliesok ( prvá a druhá pozícia 90 mm kolieska tretia a štvrtá pozícia100 mm kolieska).
 • RD Four Hundred - 324 mm rám je nesmierne pevný pod nohou a nemá žiaden prloblém s vysokou rýchlosťou, ktorú poskytujú  kolieska so 100 mm priemerom.
 • RD-PRO Radical Frame - 10/100mm Hi-Lo frame je najdlhším najrýchlejším a najstabilnejším K2 rámom.

                                                                                     
K2 Oporné manžety

 • Junior cuff - pevný s dostatočnou oporou.
 • Stability cuff - zabezpečujúci istotu, oporu a zvyšuje kontrolu.
 • Stability Plus Cuff - ľahká opora vyvinutá z Enhanced Stability cuff  umožňujúca maximálnu oporu pri tej najnižšej váhe.
 • Enhanced Stability Cuff - má všetky vlastnosti  Stability Cuff a s pridaním pevného insertu sa dosiahla najväčšia opora u korčuľ  K2.
 • Urban - prispieva k veľmi dobrej menévrovateľnosti a kontrole.
 • Radical Cuff - kontúrovaná opora s nízkym profilom a ľahkou váhou pre vyšší výkon.
 • Radical Pro Cuff - najľahšia opora s nízkym profilom z karbonu.

 

Ak Vás zaujali kolieskové korčule K2 a prípadne si ich plánujete aj zakúpiť, možno budú pre Vás užitočné informácie v našich článkoch: Ako si vybrať správne kolieskové korčule či ako sa starať o kolieskové korčule

 

Januárový výber

Mohlo by vás zaujímať

19. január 2017

Ortovox Andermatt Jacket

Radšej jazdíš off-piste? Je plávanie proti prúdu tvojím mottom? Potom 2L ANDERMATT JACKET z línie SWISSWOOL BLACK je určená práve pre teba. Je iná ako všetky ostatné freeride bundy, no zároveň spĺňa všetky požiadavky na extrémnu funkčnosť

9. január 2017

Ortovox Haute Route

Nemecká spoločnosť ORTOVOX je známa predovšetkým ako značka lavínových bezpečnostných produktov, ktoré sú rokmi preverené, a sú celosvetovo uznávané pre svoju spoľahlivosť a dobrú životnosť. Postupne pridala do svojej ponuky batohy a sofistikované oblečenie zo 100% ovčej vlny. Aj napriek povestnej nemeckej serióznosti sú jednotlivé série oblečenia i batohov farebne výstredné s nádychom zmyslu pre humor.

Ďalšie články z magazínu

mountain_addiction