Technológie kolieskových korčúl K2

Technológie kolieskových korčúl K2

V roku 1994 urobila značka K2  revolúciu v inline priemysle tým, že predstavila prvé kolieskové korčule s pohodlnou topánkou s technológiou Softboot™.  Aj teraz po 20 rokoch je Softboot™ stále základnou konštrukciou K2 korčúľ...

Vortech Ventilation System

Technológia VORTECH je použitá na korčuliach K2 kategórie X-TRAINING.

Pýtate sa čo je Vortech?

 • Nová technológia a odvetrávací systém pre korčule K2
 • Súché odvetrané nohy

Vortech je ventilačný systém, ktorý umožňuje nasávanie  vzduchu  podrážkou, jeho vedenie stielkou a následne von zo samotného zvršku korčule. Vortech eliminuje potenie a zaparovanie chodidiel.

Vedelil ste že?

Kažé chodidlo na nohe má okolo 250 000 potných žliaz, ktoré produkujú asi 250 ml potu denne.

VORTECH – integrovaná konštrukcia

Zvršok topánky je navrhnutý tak, aby podporoval chodidlo a dostatočne ho prevetrával. Spodná časť zvršku je vyrobená z perforovaného tvrdého materiálu, aby odvádzala pot cez perforovanú  mäkkú  vložku. Toto je ešte doplnené o sieťový otvor na topánke, ktorý umožní prechod tepla a vlhkosti von z topánky.

Perforovaná antibakteriálna vložka odsáva vlhkosť z nôh dole do odvetrávacích kanálov v plastovej podrážke a eliminuje  hromadenie nadbytočnej vlhkosti v spodnej časti topánky.

Podrážku tvorí 7 prieduchov, ktoré prebiehajú od špičky k päte. Tento systém tlačí vzduch vstupnými prieduchmi cez odvetrávacie kanály smerom k päte korčule a odsáva vlhkosť z topánky a vložky. 

 

K2 Rámy

 • CMP-Composite - stredne dlhý, veľmi dobre vibrácie absorbujúci rám pre príjemnú a hladkú jazdu.
 • TEC-Composite - stredne dlhý, veľmi dobre vibrácie absorbujúci rám v novom profile.
 • ALU-Aluminium -stredne dlhý energiu dobre transferujúci hliníkový rám pre dobrý výkon.
 • Die Cast Aluminum Frame - cenovo dostupný hliníkový rám je ponúkaný v dvoch veľkostiach 80 mm a 84 mm a obidva rámy sú strednej veľkosti, ktoré sú stabilné vo vyššej rýchlosti.
 • VO2 Aluminum Frame - hliníkový rám pre rýchle a výkonné korčuľoavanie na korčuliach s veľkými kolieskami ako sú korčule kategórie X-Training. Tento ľahký dizajn maximálne dobre prenáša sily a je veľmi dobre stabilný vo vysokej rýchlosti.
 • Mach Hi-Lo Frame - ľahký hliníkový super stabilný rýchly rám určený pre korčule s nerovnakým priemerom koliesok ( prvá a druhá pozícia 90 mm kolieska tretia a štvrtá pozícia100 mm kolieska).
 • RD Four Hundred - 324 mm rám je nesmierne pevný pod nohou a nemá žiaden prloblém s vysokou rýchlosťou, ktorú poskytujú  kolieska so 100 mm priemerom.
 • RD-PRO Radical Frame - 10/100mm Hi-Lo frame je najdlhším najrýchlejším a najstabilnejším K2 rámom.

                                                                                     
K2 Oporné manžety

 • Junior cuff - pevný s dostatočnou oporou.
 • Stability cuff - zabezpečujúci istotu, oporu a zvyšuje kontrolu.
 • Stability Plus Cuff - ľahká opora vyvinutá z Enhanced Stability cuff  umožňujúca maximálnu oporu pri tej najnižšej váhe.
 • Enhanced Stability Cuff - má všetky vlastnosti  Stability Cuff a s pridaním pevného insertu sa dosiahla najväčšia opora u korčuľ  K2.
 • Urban - prispieva k veľmi dobrej menévrovateľnosti a kontrole.
 • Radical Cuff - kontúrovaná opora s nízkym profilom a ľahkou váhou pre vyšší výkon.
 • Radical Pro Cuff - najľahšia opora s nízkym profilom z karbonu.

 

Ak Vás zaujali kolieskové korčule K2 a prípadne si ich plánujete aj zakúpiť, možno budú pre Vás užitočné informácie v našich článkoch: Ako si vybrať správne kolieskové korčule či ako sa starať o kolieskové korčule

 

Októbrový výber

Mohlo by vás zaujímať

17. október 2016

Pozvánka: Fjällräven Polar - expedícia tvojho života!

Máš rád sneh, nespútané dobrodružstvo a chceš spať pod polárnou žiarou? Pozývame ťa na prednášku spojenú s premietaním dňa 21.10.2016 v Poprade, v predajni Sportrysy (pri OBI) s Petrom Hollým, prvým Slovákom, ktorý sa zúčastnil expedície Fjällräven Polar 2014. Navyše získaš 12% zľavu na nákup Fjällräven produktov.

13. október 2016

Re-Kånken, štýlový batoh z recyklovaných pet flašiek

Batoh Fjällräven Kånken nie je na trhu žiadnou novinkou. Práve naopak, svojím originálnym designom si po celom svete získava priaznivcov už desaťročia. Tentokrát sa koncept batohu Kånken dočkal prevratnej zmeny. Nie v designe, ten je naďalej typický „kånkenovský“. Ale v materiáli, z ktorého sa vyrába.

Ďalšie články z magazínu

mammut_jesen2016