Súťaž! Súťaž! Súťaž!

Súťaž! Súťaž! Súťaž!

Priznávame, máme radi súťaže. A rozhodne nie sme priaznivcami minimalizmu. Preto sme  v rámci nášho Bežeckého mesiaca pripravili rovno 7 súťaží! 6 menších a jednu hlavnú, ktorá sa týka blížiacich sa pretekov s názvom Beh na Zelené pleso.

Beh na Zelené pleso patrí rozhodne k jedným z najkrajších trailových pretekov na Slovensku. Nádherné prostredie Doliny Kežmarskej Bielej vody a úchvatná panoráma štítov okolo Zeleného plesa nenechali počas minulých ročníkov ľahostajnými ani také známe športové osobnosti ako Anastazia Kuzmina, Pavol Hurajt či Martin Bajčičák.

Niečo málo o pretekoch a indícia k hlavnej súťaži

chata na Zelenom plese

Organizátormi pretekov sú už tradične občianske združenie ALKAN KLUB HORSKÝCH ŠPORTOV v spolupráci s Mestom Vysoké Tatry a Chatou pri Zelenom plese. Preteky sa konajú na pamiatku Karla Jakeša, vynikajúceho horolezca a skialpinistu, ktorý v roku 2002 nešťastne zahynul pod lavínou v Belianskych Tatrách.

11. ročník sa pobeží v sobotu 25. 6. 2016. 
Trasa s celkovou dĺžkou 7700m a prevýšením 636m začína na autobusovej zastávke Biela voda a končí pri Chate na Zelenom plese. Beží sa klasickým turistickým chodníkom po žltej značke.

Traťový rekord mužov drží už od 1. ročníka (2006)  Andrej Dlugoš s časom 34:01,0.
Rekord trate medzi ženami zabehla v roku 2013 Silvia Olejárová v čase 41:33,2


A konečne súťažná otázka

Aby sme zbytočne nenaťahovali, súťažná otázka znie: 

"Aký bude súčet časov najlepšieho muža a ženy v Behu na Zelené pleso tento rok?"

Tipovať môžete prostredníctvom komentárov na našom Facebooku priamo pod vyhlásením súťaže. Súťaž potrvá od utorka 17.5. do piatku 24.6. do polnoci. Súčet časov tipujte na stotiny sekundy, napr. 100: 54,08 = 100 minút 54 sekúnd a 8 stotín. 

Výhercu vyhlásime v pondelok 27.6.2016 na Facebooku. Vyhráva tipujúci, ktorý si ako prvý tipne čas najbližší k dosiahnutému času. 

Čo čaká na víťaza súťaže?

Pre víťaza našej hlavnej súťaže nemáme pripravenú cenu jednu, ale je ich rovno niekoľko:

  • Funkčné tričko, nohavice a šiltovku od značky Dynafit.
  • Audioknihu Born to Run: Srození k běhu, ktorú venovala spoločnosť audioteka.sk
  • Fin Flexigel - špičková kĺbová výživa ideálna pre športovcov, ktorá udrží vaše šľachy, chrupavky a kĺby v kondícii

vyhra

Tak rýchlo, neváhajte a súťažte s nami!

Chcem súťažiť.

P.S.: Malé týždňové súťaže budeme pravidelne zverejňovať na Facebooku. Sledujte náš profil a budete vždy v obraze :-)

Októbrový výber

Mohlo by vás zaujímať

17. október 2016

Pozvánka: Fjällräven Polar - expedícia tvojho života!

Máš rád sneh, nespútané dobrodružstvo a chceš spať pod polárnou žiarou? Pozývame ťa na prednášku spojenú s premietaním dňa 21.10.2016 v Poprade, v predajni Sportrysy (pri OBI) s Petrom Hollým, prvým Slovákom, ktorý sa zúčastnil expedície Fjällräven Polar 2014. Navyše získaš 12% zľavu na nákup Fjällräven produktov.

13. október 2016

Re-Kånken, štýlový batoh z recyklovaných pet flašiek

Batoh Fjällräven Kånken nie je na trhu žiadnou novinkou. Práve naopak, svojím originálnym designom si po celom svete získava priaznivcov už desaťročia. Tentokrát sa koncept batohu Kånken dočkal prevratnej zmeny. Nie v designe, ten je naďalej typický „kånkenovský“. Ale v materiáli, z ktorého sa vyrába.

Ďalšie články z magazínu

mammut_jesen2016