Preteky Reebok Spartan Race 2014 už čoskoro

Preteky Reebok Spartan Race 2014 už čoskoro

Sparťanská sezóna už čoskoro začína. Túto sezónu v regióne strednej Európy odštartuje pretek Spartan Sprint už 26. 04. 2014 v Maďarsku. Chcete vedieť zoznam pretekov v okolí Slovenska v sezóne 2014? Nepoznáte ešte tento pretek? Tieto riadky sú určené presne pre Vás.

V posledných rokoch vzrásta popularita extrémneho preteku Reebok Spartan Race čoraz viac. O čo vlastne ide?

O Reebok Spartan Race

Spartan Race je celosvetová séria prekážkových pretekov založených v roku 2010. Cieľom týchto pretekov je vytvoriť výzvu zdatným športovcom a prinútiť ich prekonávať svoje osobné hranice vo vytrvalosti, odvahe a odhodlaní.

Jednotlivé preteky majú rôznu náročnosť, dĺžku trate a počet prekážok, ktoré je potrebné zdolať. Každý si môže vybrať výzvu, ktorú je ochotný zdolať.

Medzi prekážky, ktoré je potrebné zdolať patrí blato, voda, oheň a iné. Ďalej sa účastníci musia preplaziť pod ostnatými drôtmi a nosenie pneumatík, vriec s pieskom, drevených klátov, ťahanie závaží.

Náročnosť pretekov Spartan Race:

Foto: Spartan Race Slovakia

Základné rozdelenie pretekov je na náročnosti:

  • Sprint - 5+ kilometrový beh cez 15+ prekážok je vhodný aj pre začiatočníkov;
  • Super - 13+ kilometrový beh cez 21+ prekážok;
  • Beast - 20+ kilometrový beh cez 26 prekážok.

Po absolvovaní všetkých troch náročností počas jedného roka môžte získať medailu Trifecta.

Najvyššia kategória pretekov je Death Race, ktorý pozostáva zo 48 hodinového behu s rôzne rozmiestnenými prekážkami. Tento pretek nedokončí 90% pretekárov.

Rozpis pretekov Spartan Race 2014 v strednej Európe

Priaznivci zo Slovenska sa môžu týchto pretekov zúčastniť doma, v susedných Čechách, v Maďarsku a Poľsku.

V každej krajine sa bude konať každá z troch základných náročností. Nezabudnite, že ak absolvujete všetky tri náročnosti bez ohľadu na krajinu, môžte získať prestížnu medailu Trifecta.

26.4. Eplény (Maďarsko)
10.5. Kamzík (Slovensko)
31.5. – 1.6. Liberec (Česká republika)
21.6. Klinovec (Česká republika)
5.7. Valčianska dolina (Slovensko)
19.7. Krynica Jaworzyna (Poľsko)
2.8. Czobanka (Maďarsko)
16.8. Klinovec (Česká republika)
30.8. Olsztyn (Poľsko)
13.9. Donovaly (Slovensko)
27.9. Bořetice (Česká republika)
11.10. Ursynow (Poľsko)

 

Ak Vás zaujali tieto preteky, sledujte nás, už nabudúci týždeň pre Vás pripravíme motivačnú sériu návodov ako sa za 30 dní dostať do formy na najbližší slovenský pretek 10. 05. na Kamzíku.

Oficiálna stránka preteku, kde nájdete podrobnejšie informácie a kde sa môžte registrovať je spartanrace.sk.

 

Prečítajte si tiež:

Reebok Spartan Team Slovakia 

Oficiálny slovenský tím pretekov Reebok Spartan Race s názvom Reebok Spartan Team Slovakia je najúspešnejší tím v strednej Európe. My v Sportrysy.sk sme hrdí na našich bežcov. Pozrite si zloženie tímu v nasledujúcom článku.

Popis prekážok Reebok Spartan Race

Aké sú vlastne jednotlivé prekážky na preketoch Reebok Spartan Race a ako ich zdolať, sa dočítate v nasledujúcom článku.

Kolekcia Reebok Spartan Race v Sportrysy.sk

Pozrite si našu kompletnú ponuku oblečenia a obuvi navrhnutú špeciálne na prestížne preteky cez prekážky, Reebok Spartan Race. Celú kolekciu nájdete exkluzívne v predajniach Sportrysy a na eshope.

 

Tím Sportrysy.sk

Januárový výber

Mohlo by vás zaujímať

9. január 2017

Ortovox Haute Route

Nemecká spoločnosť ORTOVOX je známa predovšetkým ako značka lavínových bezpečnostných produktov, ktoré sú rokmi preverené, a sú celosvetovo uznávané pre svoju spoľahlivosť a dobrú životnosť. Postupne pridala do svojej ponuky batohy a sofistikované oblečenie zo 100% ovčej vlny. Aj napriek povestnej nemeckej serióznosti sú jednotlivé série oblečenia i batohov farebne výstredné s nádychom zmyslu pre humor.

29. december 2016

Štrbský ski-alp race + test 2017

Pozývame Vás testovať, športovať a zabávať sa v náhradnom termíne 28.1.2017 v sobotu na Štrbskom Plese. Športrysy pre Vás pripravili už tretí ročník zábavných pretekov spojených s testovaním skialpovej výstroje popredných svetových značiek.

Ďalšie články z magazínu

mountain_addiction