HOKA ONE ONE Stinson Lite: víťaz testu Běhej.com

HOKA ONE ONE Stinson Lite: víťaz testu Běhej.com

V teste bežeckej obuvi s maximálnym tlmením  pre sezónu 2015 exceloval model HOKA ONE ONE Stinson Lite. V čom tento model porazil konkurenčné maximalistické bežecké topánky?

(„Maximalistická bežecká obuv" ako kontrast voči „minimalistickej“ bežeckej  obuvi, ktorá je charakteristická úsilím odobrať všetko, čo je „navyše“.)

Test maximalistickej bežeckej obuvi

Portál Běhej.com uskutočnil test 11 modelov  maximalistickej bežeckej  obuvi, ktorú vyhľadávajú a oceňujú najmä ťažší bežci hľadajúci najvyššiu možnú ochranu chodidla.
Testované modely: Hoka One One Stinson Lite, Nike Air Max 2015, adidas Supernova Sequence Boost, Nike Air Zoom vomero 10, Asics Gel-Nimbus 17, Brooks Glycerin 12, Mizuno Wave Enigma 4, Kalenji Kiprun MD, Diadora N-6100-o2, Mizuno Wave ultima 6, Puma Ignite.

Víťaz testu: Hoka One One Stinson Lite

Hoka One One Stinson Lite – aj medzi maximalistickými modelmi výrazná podrážka s viac ako dvojnásobkom obvyklého množstva peny. Nezaujala iba výškou podrážky, ale aj jej šírkou. Tým sa stala bezkonkurenčne najstabilnejšou topánkou v teste. V kombinácii so „záclonovým“ zvrškom má hmotnosť  stále prijateľných 340 g pri veľkosti UK10. Topánka síce pôsobí trošku „neohrabane“, ale svojou pohodlnosťou pri dlhom behu všetko vynahrádza. Podrážka je univerzálna, ľahší terén nie je prekážkou. 

Plusy

 • stabilita došľapu
 • celkový komfort
 • priedušnosť zvršku

Mínusy

 • nepodporuje zrýchlenie
 • tvrdšia špička, nutné starostlivo vybrať veľkosť

Hoka One One Stinson Lite získala v uvedenom teste celkovo najvyšších  91,6% bodov.

Hmotnosť (UK 10) 342 g Mokrý povrch výborné
Sklon päta - špička 6 mm Stabilita pri došľape 100
Vytrvalostný tréning skvelé Tlmenie 95
Tempový tréning - Dynamika odrazu 75
Preteky - Komfort nohy v topánke 90
Cesta, tvrdý povrch skvelé Šnurovanie 95
Ľahký terén, drobný štrk dobré Odolnosť proti opotrebeniu 85

Kolekcia Hoka One One v Sportrysy

Obuv Hoka One One nájdete v našich kamenných predajniach. Príďte sa presvedčiť o jej výnimočnosti  a vyberte si z nasledujúcich modelov:

 • Hoka One One Stinson Atr
 • Hoka One One Bondi 4
 • Hoka One One Huaka W
 • Hoka One One Challenger Atr
 • Hoka One One Challenger Atr W
 • Hoka One One Kailula W
 • Hoka One One Valor

Tím Sportrysy.sk

Zdroj: Běhej.com

Januárový výber

Mohlo by vás zaujímať

9. január 2017

Ortovox Haute Route

Nemecká spoločnosť ORTOVOX je známa predovšetkým ako značka lavínových bezpečnostných produktov, ktoré sú rokmi preverené, a sú celosvetovo uznávané pre svoju spoľahlivosť a dobrú životnosť. Postupne pridala do svojej ponuky batohy a sofistikované oblečenie zo 100% ovčej vlny. Aj napriek povestnej nemeckej serióznosti sú jednotlivé série oblečenia i batohov farebne výstredné s nádychom zmyslu pre humor.

29. december 2016

Štrbský ski-alp race + test 2017

Pozývame Vás testovať, športovať a zabávať sa v náhradnom termíne 28.1.2017 v sobotu na Štrbskom Plese. Športrysy pre Vás pripravili už tretí ročník zábavných pretekov spojených s testovaním skialpovej výstroje popredných svetových značiek.

Ďalšie články z magazínu

mountain_addiction