HOKA ONE ONE Stinson Lite: víťaz testu Běhej.com

HOKA ONE ONE Stinson Lite: víťaz testu Běhej.com

V teste bežeckej obuvi s maximálnym tlmením  pre sezónu 2015 exceloval model HOKA ONE ONE Stinson Lite. V čom tento model porazil konkurenčné maximalistické bežecké topánky?

(„Maximalistická bežecká obuv" ako kontrast voči „minimalistickej“ bežeckej  obuvi, ktorá je charakteristická úsilím odobrať všetko, čo je „navyše“.)

Test maximalistickej bežeckej obuvi

Portál Běhej.com uskutočnil test 11 modelov  maximalistickej bežeckej  obuvi, ktorú vyhľadávajú a oceňujú najmä ťažší bežci hľadajúci najvyššiu možnú ochranu chodidla.
Testované modely: Hoka One One Stinson Lite, Nike Air Max 2015, adidas Supernova Sequence Boost, Nike Air Zoom vomero 10, Asics Gel-Nimbus 17, Brooks Glycerin 12, Mizuno Wave Enigma 4, Kalenji Kiprun MD, Diadora N-6100-o2, Mizuno Wave ultima 6, Puma Ignite.

Víťaz testu: Hoka One One Stinson Lite

Hoka One One Stinson Lite – aj medzi maximalistickými modelmi výrazná podrážka s viac ako dvojnásobkom obvyklého množstva peny. Nezaujala iba výškou podrážky, ale aj jej šírkou. Tým sa stala bezkonkurenčne najstabilnejšou topánkou v teste. V kombinácii so „záclonovým“ zvrškom má hmotnosť  stále prijateľných 340 g pri veľkosti UK10. Topánka síce pôsobí trošku „neohrabane“, ale svojou pohodlnosťou pri dlhom behu všetko vynahrádza. Podrážka je univerzálna, ľahší terén nie je prekážkou. 

Plusy

 • stabilita došľapu
 • celkový komfort
 • priedušnosť zvršku

Mínusy

 • nepodporuje zrýchlenie
 • tvrdšia špička, nutné starostlivo vybrať veľkosť

Hoka One One Stinson Lite získala v uvedenom teste celkovo najvyšších  91,6% bodov.

Hmotnosť (UK 10) 342 g Mokrý povrch výborné
Sklon päta - špička 6 mm Stabilita pri došľape 100
Vytrvalostný tréning skvelé Tlmenie 95
Tempový tréning - Dynamika odrazu 75
Preteky - Komfort nohy v topánke 90
Cesta, tvrdý povrch skvelé Šnurovanie 95
Ľahký terén, drobný štrk dobré Odolnosť proti opotrebeniu 85

Kolekcia Hoka One One v Sportrysy

Obuv Hoka One One nájdete v našich kamenných predajniach. Príďte sa presvedčiť o jej výnimočnosti  a vyberte si z nasledujúcich modelov:

 • Hoka One One Stinson Atr
 • Hoka One One Bondi 4
 • Hoka One One Huaka W
 • Hoka One One Challenger Atr
 • Hoka One One Challenger Atr W
 • Hoka One One Kailula W
 • Hoka One One Valor

Tím Sportrysy.sk

Zdroj: Běhej.com

Októbrový výber

Mohlo by vás zaujímať

17. október 2016

Pozvánka: Fjällräven Polar - expedícia tvojho života!

Máš rád sneh, nespútané dobrodružstvo a chceš spať pod polárnou žiarou? Pozývame ťa na prednášku spojenú s premietaním dňa 21.10.2016 v Poprade, v predajni Sportrysy (pri OBI) s Petrom Hollým, prvým Slovákom, ktorý sa zúčastnil expedície Fjällräven Polar 2014. Navyše získaš 12% zľavu na nákup Fjällräven produktov.

13. október 2016

Re-Kånken, štýlový batoh z recyklovaných pet flašiek

Batoh Fjällräven Kånken nie je na trhu žiadnou novinkou. Práve naopak, svojím originálnym designom si po celom svete získava priaznivcov už desaťročia. Tentokrát sa koncept batohu Kånken dočkal prevratnej zmeny. Nie v designe, ten je naďalej typický „kånkenovský“. Ale v materiáli, z ktorého sa vyrába.

Ďalšie články z magazínu

mammut_jesen2016