Podporujeme

My v Sportrysy športom žijeme. Dobre vieme, že testovanie vybavenia v praxi je základ. Aj preto podporujeme úspešných a nádejných športovcov. Poskytujeme im športovú výstroj, prípadne im pomáhame finančne k uskutočneniu ich cieľov. Takto získavame profesionánu spätnú väzbu, vďaka ktorej sme schopní Vám ešte lepšie pri nákupe poradiť.

Kto pre Vás vybavenie testuje

MIRO PEŤO

Úspešný a aktívny milovník hôr, člen reprezentačného družstva SHS James. Podniká extrémne výstupy a zjazdy a tvorí nákresy a sprievodcu extrémnymi lyžiarskymi zjazdmi.

Športy, ktorým sa Miro venuje: 

 • extrémne lyžovanie (+ ski mountaineering) –  Slovensko, v Nórsko, Francúzsko,
 •  skalné lezenie v horách,
 • turistika na lyžiach (ski touring),
 • horská cyklistika,
 • zimné a ľadové lezenie.

Na jeho internetovej stránke nájdete zaujímavé postrehy a fotky zo zjazdov.

SPOLOK HORSKÝCH VODCOV VYSOKÉ TATRY

Spolok horských vodcov bol založený v roku 1874.

Združenie horských vodcov s platným medzinárodným osvedčením celosvetovej únie horských vodcov. Okrem sprievodcovských služieb organizujú rôzne kurzy. Spolok poskytuje kompletné vodcovské služby vo Vysokých Tatrách, v Alpách a Dolomitoch. V Himalájach poskytuje expedičný sprievod. Viac info na www.tatraguide.sk.

 

 

OUTSITERZ NOVATEC CYCLING TEAM

Team sa prioritne zameriava na horskú cyklistiku: Cross country Olympic, Cross country Marathon, Cross country Sprint eliminator. Okrem týchto pretekov dopĺňajú program sezóny cestné preteky a zimné preteky v Cyklokrose. Viac na ich facebook stránke.

Reprezentanti sezóny 2012: 
Elena Ondášová (Elite women), Dominik Turan (Elite men), Michal Alexaj (Elite men U23), Tomáš Legnavský a Martin Župa (Master). 

Mládežnícky team je zostavený z jazdcov: Adam Alexaj, Stanislava Mlynarčíková , Michal Furdan, Štefan Buchel.

RASTISLAV VRŽDIAK

Hobby športovec z Popradu s vyššími ambíciami. Člen klubu Sportrysy Poprad. Zúčastňuje sa rôznych pretekov - beh, cyklistika, duatlon, triatlon, v zime skialp. Sezónu 2013 zahájil účasťou na bežeckých pretekoch 28. 04. 2013 v Liptovskom Mikuláši - Bodice, kros 12 km, v kategórii 3. miesto. 08. 05 na pretekoch vo Veľkej Lomnici, asfalt 12 km, v kategórii 4. miesto. 12. 05. absolvoval cyklistickú časovku do vrchu - Gemerská Poloma - Súľová, 17 km, 570 m prevýšenie, v kategórii 6. miesto z 80 zúčastnených pretekárov. 

Úspechy, ktoré si Rasťo najviac cení:

 • 3 x účasť na prestížnych pretekoch IRON MAN,
 • účasť na talianskych pretekoch Becca di Nona,
 • 3. miesto na Majstrovstvách SR v kategórii veteránov.

TOMÁŠ KAČMARČÍK

Hasič - záchranár (OR HAZZ Poprad) a hobby športovec, ktorý sa venuje hlavne behu, horskému behu, maratónu, ultramaratónu. Behá za Sportrysy Poprad v kategóriach do 40 rokov. 

 • Tatra Ultra Magistrála Vysoké Tatry 2010, 60 km, prevýšenie 2500 m, 4. miesto,
 •  Malý Pieninský maratón 2010, 18 km, 2. miesto (kategória do 40 rokov)
 • Wisegrad maraton Vyšné Ružbachy - Rytro 2011(Poľsko), 42,196 km, prevýšenie 650 m, 2. miesto (kategória do 40 rokov)
 •  Becca di Nona 2011- Medzinárodný pohár v horskom behu (Taliansko), 26 km, prevýšenie 2600 m, 25. miesto (kat. do 40 rokov)
 • Psotkov Memoriál Vysoké Tatry 2011 a 2012, 2. miesto v oboch rokoch (kategória horskí bežci)
 • Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier 2012, 49 km, prevýšenie 2500 m, 3. miesto (kat. do 40 rokov)
 • Majstrovstvá Slovenska 2012 v polmaratóne profesionálnych hasičov, 2. miesto
 • Pražská Stovka 2012, decembrový horský ultramaratón, 122 km, prevýšenie 4200 m, 8. miesto (diskvalifikovaný - minul kontrolné stanovisko)

Sportrysy CLUB 

Športový klub bežeckého lyžovania, členovia Slovenskej lyžiarskej asociácie. Existujú od roku 2014 a vo svojom mladom tíme majú zatial 8 členov a trénera. Trénuju celý rok v prírode aby dosiahli v zime čo najlepšie výsledky

Viac informácii o ich športových aktivitách nájdete: www.facebook.com/sportrysyclub

 

MAROŠ ČERVIENKA

Dobrovoľný člen HZS Vysoké Tatry, člen reprezentačného družstva SHS James. Aktívne sa venuje tradičnému aj pieskovcovému lezeniu a alpinizmu.
Výstupy, ktoré si Maroš cení: 

 • 6 klasických severných stien v Alpách (Eiger, Grandes Jorasses, Matterhorn, Petit Dru, Piz Badile, Cima Grande)
 • mixové alpské výstupy vo veľkých stenách (Petit Dru- North Couloir Direct, Grandes Jorasses- Colton/McIntyre, Les Droites- Lagarde Direct)
 • skalné alpské výstupy (Aiguilles Chamonix, Grand Capucin, Marmolada, Tre Cime)
 • špárové výstupy v Yosemitoch (Separate Reality, Twilight Zone, Ahab, Cedar Eater)
 • výstupy na pieskoch (Údolní na Hlásku, Prásknutí bičem, Slunovrat, Smítkova spára).

Všetky jeho výstupy si môžte pozrieť v jeho profile na james.sk.

Januárový výber

Mohlo by vás zaujímať

19. január 2017

Ortovox Andermatt Jacket

Radšej jazdíš off-piste? Je plávanie proti prúdu tvojím mottom? Potom 2L ANDERMATT JACKET z línie SWISSWOOL BLACK je určená práve pre teba. Je iná ako všetky ostatné freeride bundy, no zároveň spĺňa všetky požiadavky na extrémnu funkčnosť

9. január 2017

Ortovox Haute Route

Nemecká spoločnosť ORTOVOX je známa predovšetkým ako značka lavínových bezpečnostných produktov, ktoré sú rokmi preverené, a sú celosvetovo uznávané pre svoju spoľahlivosť a dobrú životnosť. Postupne pridala do svojej ponuky batohy a sofistikované oblečenie zo 100% ovčej vlny. Aj napriek povestnej nemeckej serióznosti sú jednotlivé série oblečenia i batohov farebne výstredné s nádychom zmyslu pre humor.

Ďalšie články z magazínu

mountain_addiction